У Апеляційному суді міста Києва обговорили доступність судів для осіб з інвалідністю










Відповідно до положень статті 3 Конституції України – Людина, її життя і здоров’я, недоторканність та безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов’язком держави. На сьогодні, широкий спектр проблем людей з інвалідністю в Україні свідчить про необхідність посиленої і комплексної уваги з боку держави й суспільства. Сучасне життя формує відповідні вимоги до соціального захисту цієї категорії населення.
Досить часто особи з інвалідністю звертаються до суду за захистом своїх прав та інтересів, а також беруть участь у судових процесах як сторони у справі, свідки чи експерти. В ході звернень до суду у них виникає багато перешкод та труднощів внаслідок організаційних та правових аспектів його функціонування.
Таким чином, проблема створення відповідних умов для забезпечення безперешкодного доступу людей з інвалідністю до правосуддя набуває відповідного специфічного змісту і певних особливостей.
Відтак, 22 листопада 2017 року у Апеляційному суді міста Києва відбулось засідання робочої групи із забезпечення доступності суду та судової процедури для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення в місті Києві.
Діяльність робочої спрямована на покращення функціонування судової системи України в цілому та її ефективного реформування в частині забезпечення рівних можливостей доступності громадян до правосуддя.
У роботі взяли участь представники Ради суддів України, Вищої ради правосуддя, Державного підприємства «Інформаційні судові системи», Апеляційного суду міста Києва, Територіального управління Державної судової адміністрації України в місті Києві, Апеляційного суду Київської області, Київського апеляційного господарського суду, Одеського апеляційного господарського суду, Львівського апеляційного господарського суду, Шевченківського районного суду міста Києва, а також представники Національної асамблеї людей з інвалідністю, Ресурсного центру «Безбар’єрна Україна» та інших громадських організацій.
Відзначаючи велику соціальну значимість створення в суспільстві умов щодо забезпечення безперешкодного доступу до правосуддя для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, учасники робочої групи обговорили низку питань, що, в першу чергу, спрямовані на реальне вирішення проблем створення безбар’єрного доступу до судової процедури.
Ключовим питанням, що стояло на порядку денному засідання було обговорення та внесення пропозицій щодо розробки проекту Положення та регламенту Комітету з питань доступності до правосуддя осіб з інвалідністю та інших мало мобільних груп населення, як дорадчого органу на постійній основі.
Крім того, учасники робочої групи мали можливість обговорити та висловити пропозиції стосовно внесення змін до презентації візуалізації адаптації приміщення Апеляційного суду міста Києва до потреб людей з інвалідністю, представленої Ресурсним центром «Безбар’єрна Україна».
Загалом, Робоча зустріч виявилася активною та плідною, кожен учасник групи мав змогу висловити своє бачення необхідних дій для практичної реалізації завдань та досягнення результатів.
Робоча група продовжує свою активну діяльність. Про наступні заходи та проекти на шляху до інклюзивного суду ми обов’язково будемо інформувати.

Прес-центр

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.