Уповноважений Президента з прав людей з інвалідністю наголошує на необхідності забезпечення доступу людей з інвалідністю до правосуддя

25 листопада Уповноважений Президента України з прав людей з інвалідністю Валерій Сушкевич взяв участь у засіданні Комітету Верховної Ради України у справах ветеранів, учасників бойових дій, учасників антитерористичної операції та людей з інвалідністю на тему «Забезпечення рівного доступу людей з інвалідністю до правосуддя».

У контексті обговорюваного питання під час свого виступу Валерій Сушкевич акцентував увагу присутніх на найактуальніших проблемах доступу осіб з інвалідністю до правосуддя та запропонував шляхи їх врегулювання.

Уповноваженим також було зауважено на погіршенні законодавчого забезпечення доступу осіб з інвалідністю до правосуддя. Зокрема, протягом цього року ліквідовано преференції зі сплати судового збору для позивачів, які звернулися із позовами щодо спорів, пов’язаних із дискримінацією; громадських організацій людей з інвалідністю та ветеранів, їх підприємств, установ та організацій, Фонду соціального захисту інвалідів, який замість того, щоб витрачати кошти на створення робочих місць для працевлаштування людей з інвалідністю та їх реабілітацію, змушений буде мінімум 20 млн. на рік спрямовувати на сплату судового збору.

Уповноважений Президента України з прав людей з інвалідністю закликав народних депутатів України відновити зазначені преференції. Крім того, він звернув увагу народних депутатів України та урядовців на необхідність підтримки змін до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», ініційованих ним у співпраці з громадськими організаціями, що опікуються правами людей з інвалідністю, які спрямовано на створення безперешкодного середовища для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення. Ці зміни увійшли в законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення містобудівної діяльності», який Мінрегіоном вже внесено на розгляд Уряду. У цьому законопроекті, у тому числі, встановлено, що власники або управителі під час обстеження та паспортизації об’єктів будівництва повинні перевіряти будівлі (приміщення) на предмет доступності для маломобільних груп населення, а також передбачено спрощену процедуру погодження прибудови до житлових будинків пандусів та/або облаштування піднімальних платформ (підйомників).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.