Засідання Робочої групи із забезпечення доступності суду та судової процедури для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення












31 березня 2020 року у режимі відео конференції відбулося чергове засідання Робочої групи із забезпечення доступності суду та судової процедури для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення в місті Києві.
Як завжди, у заході взяли участь представники Ради суддів України, ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів», Державної судової адміністрації України та її Територіального управління в місті Києві, апеляційних судів різних юрисдикцій, ГО «Інститут судового менеджменту».

У своєму вітальному слові голова робочої групи Олександр Вознюк наголосив на суспільній важливості забезпечення архітектурної, інформаційної, транспортної доступності усіх державних установ. При цьому суди мають бути прикладом дотримання міжнародних та національних законодавчих норм щодо інклюзивності.

Заступниця голови Робочої групи Наталія Чумак презентувала проект Робочої групи, підготовлений за результатами трирічної активної діяльності.
Адже за 2 роки свого існування наша робоча група стала тим майданчиком, на якому свої зусилля, спрямовані на покращення рівня доступності судових установ, об’єднали представники судової влади та найкращі експерти в галузі інклюзивності. Окрім зустрічей, обговорень проблематики, пошуку шляхів вирішення проблемних питань, проведення семінарів на тему інклюзивності з працівниками судів в різних регіонах України, Робоча група підготувала практичний посібник по застосуванню Державних будівельних норм «Інклюзивність будівель і споруд»- 2018 у приміщеннях судових установ. Саме презентації електронного видання Рекомендацій робочої групи була присвячена основна части засідання робочої групи.
Наталія Чумак підкреслила практичне значення цього посібника та висловила надію, що наші Рекомендації стануть у нагоді усім, хто пов’язаний з вирішенням питання створення інклюзивного середовища у громадському просторі сучасних судів України, адже вони допомагають зорієнтуватися у величезному масиві нормативів, розрахунків, стандартів та вимог щодо інклюзивності, а також ілюстровані реальними прикладами та супроводжуються коментарями експертів.

Голова Ради суддів України Богдан Моніч зазначив, що Програма ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» «Право на справедливий суд осіб з обмеженими можливостями», яка поклала початок роботі Робочої групи, була ухвалена рішенням Ради суддів України у 2015 році, а сама Рада суддів України була представлена у Робочій групі від першого дня її створення. На сьогодні проведена Робочою групою робота є важливим напрацюванням у реалізації основних складових доступності, а такі детальні і добре ілюстровані Рекомендації мають надзвичайно корисне практичне значення, а тому заслуговують на активне поширення у нашій професійній спільноті.

Прес-центр

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.