12 травня «Правозахисна спілка інвалідів» ВГОІ провела фокус-групове дослідження в Чуднівській громаді Житомирської області

Всеукраїнська громадська організація інвалідів «Правозахисна спілка інвалідів» 12 травня 2023 року відвідала Чуднівську громаду з метою дослідження участі громадськості у процесах прийняття рішень органами місцевого самоврядування.

Громада включає в себе 34 населені пункти Житомирської області та центр громади – місто Чуднів. Згідно з інформацією, яка розміщена на сайті Чуднівської громади, чисельність населення складає понад 17 тис. осіб.

Зустріч відбулася в приміщенні Чуднівської міської ради і розпочалася з хвилини мовчання для вшанування пам’яті загиблих унаслідок збройної агресії російської федерації. До заходу долучилися заступниця міського голови з питань діяльності виконавчих органів Ірина Кухар, працівники Чуднівської міської ради та  представники громадськості.

У фокус-груповому дослідженні взяли участь 13 осіб з числа активних мешканців громади, осіб з інвалідністю, внутрішньо переміщених осіб.

Під час спілкування учасники обговорили низку важливих питань: від основоположних програмних документів (національних стратегій) до практичних можливостей залучення до прийняття рішень на місцевому рівні.

Також представники громадськості зазначили, що на території громади діють 24 громадські об’єднання: це рибалки, мисливці тощо. За своїми інтересами вони не активні щодо залучення до процесів прийняття владних рішень у громаді.

Найбільш активні в громаді – це матері та жінки загиблих воїнів АТО, проте вони юридично не оформлені в громадську організацію. Командою проєкту рекомендовано допомогти їм в оформленні об’єднання та співпрацювати громаді з ними.

Також у громаді є Молодіжна рада – це консультативно-дорадчий орган з питань молодіжної політики. Рада покликана сприяти взаємодії міського голови, Чуднівської міської ради та виконавчих органів міської ради з молоддю Чуднівської міської об’єднаної територіальної громади, забезпечувати узгодженість дій у вирішенні питань, пов’язаних із життям молоді та її участю в усіх сферах життя громади, проведенням інформаційно-навчальної роботи серед молоді та консолідації молодіжного руху.

Мета діяльності Молодіжної ради – створення соціально-економічних, політичних, правових та організаційних умов для інтелектуального, морального, фізичного розвитку молоді, реалізації творчого потенціалу як у її власних інтересах, так і в інтересах громади, набуття досвіду роботи в органах місцевого самоврядування, можливість безпосередньої участі у формуванні місцевої політики. Увійти до складу Ради можуть особи віком від 14 до 35 років.

Нині до складу Молодіжної ради входять 22 особи, з них 18 жінок (82% від загального складу ради) та 4 чоловіки (18% складу ради). Для подальшого розвитку цієї ради командою проєкту рекомендовано посилити інформаційну кампанію в соціальних мережах щодо залучення місцевої молоді.

 

Під час проведення фокус-групового дослідження учасників було ознайомлено з офіційним сайтом Чуднівської міської ради. За результатами обговорення сайту визначено основні його характеристики:

– сайт адаптований під потреби слабозорих осіб (наявні відповідні версії). Передбачено можливість заміни кольору фону (робочого простору) на такі варіанти: білий, чорний та блакитний. Є можливість зміни інтервалу та розміру тексту, наявна функція «розрідити» текст. Передбачено режим роботи із зображенням, а саме: прибрати зображення взагалі та прибрати кольорове зображення;

– інші нозології не враховані;

– відсутня інформація на сайті (є вкладки, а інформації немає).

Також на сайті є розміщений для обговорення проєкт Програми економічного та соціального розвитку Чуднівської міської територіальної громади на 2023 рік, який розроблений на основі пропозицій структурних підрозділів міської ради, старост громади, комунальних підприємств і установ з урахуванням можливостей та місцевих ресурсів.

Після спільного перегляду та обговорення вмісту сайту учасники фокус-групового дослідження дійшли згоди щодо того, що сайт потребує доопрацювання для того, щоб бути доступним для всіх категорій громадян.

У підсумку Олександр Вознюк  анонсував присутнім про проведення 26 травня 2023 року освітнього онлайн-заходу на тему «Правові механізми та засоби комунікації й взаємодії з органами влади» для громад Житомирщини.

У свою чергу представники громади зазначили, що завдяки заходу планується залучити фахівців, які допоможуть адаптувати громадські простори в громаді під потреби маломобільних груп населення, покращити якість надання громадських послуг, зокрема вразливим категоріям населення, збільшити залучення таких категорій у життя громади та прийняття владних рішень.

 

Потрібно зазначити посаду

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.