16 травня 2023 року відбулася зустріч ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» із мешканцями Хорошівської селищної територіальної громади

ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» продовжує реалізацію проєкту дослідження участі громадськості у процесах прийняття владних рішень у партнерських громадах Проєкту USAID «ГОВЕРЛА».

16 травня 2023 року команда проєкту провела фокус-групове дослідження в смт      Хорошів, де зустрілася з мешканцями Хорошівської селищної територіальної громади.

Хорошівська селищна територіальна громада входить до складу Житомирського району Житомирської області. Громада налічує 57 населених пунктів з адміністративним центром у смт Хорошів.

Загальна чисельність зареєстрованого населення в громаді становить 17 855 осіб, з них 1 253 особи з інвалідністю, які проживають, зареєстровані та / або перебувають на обліку у громаді (І група – 76 осіб; ІІ група – 370 осіб; ІІІ група – 704 особи).

Кількість осіб з інвалідністю, які пересуваються за допомогою крісел колісних, – 42, кількість дітей з інвалідністю – 103 (8% від загальної кількості осіб з інвалідністю).

Загальна кількість жінок, які проживають, зареєстровані або перебувають на обліку у громаді, становить 7 576 осіб, з них 579 мають інвалідність (46% від загальної кількості населення громади).

Кількість зареєстрованих ВПО – 1 074 особи (станом на 24.02.2022 – 63 осо     би), з них 56 осіб з інвалідністю.

Зустріч пройшла за участю секретарки ради Лариси Головач, працівників виконавчих органів  Хорошівської селищної ради, мешканців громади з-поміж      осіб з інвалідністю, внутрішньо переміщених осіб, представників громадських об’єднань та їх членів.

Фокус-групове дослідження відбулося у вигляді  анкетування з розглядом кожного питання в доступній формі через обговорення та визначення особистої думки кожного присутнього мешканця громади.

Участь в анкетуванні взяли 15 жінок, з них 5 жінок з інвалідністю та 3 ВПО. Під час дослідження обговорили та визначили рівень поінформованості учасників про завдання та функції місцевого самоврядування, способи бути залученими до процесів прийняття рішень у населеному пункті. Представниця місцевої влади розповіла про форми, які існують в їхньому населеному пункті (громаді)  – це      слухання, збори онлайн і офлайн, електронні петиції.

Одна з учасниць заходу додала: «Громадські ініціативи – це ж також форма участі! У нас до війни працював бюджет участі. Дуже багато ініціатив було! Зараз під час війни він не діє. Постанова КМУ № 590 не дає змогу підтримувати громадськість».

Під час обговорення питання інформаційної доступності представники органу місцевого самоврядування разом з учасниками відвідали сайт громади, щоб перевірити актуальність інформації. Виявилося, що сайт потребує доопрацювання й      оновлення, оскільки не адаптований для людей з порушенням слуху, мовлення та рухових функцій.

Загалом спілкування було жвавим і змістовним. Найбільш активними серед учасників були особи з інвалідністю та ВПО.

Коментар від учасниці з-поміж ВПО: «Насамперед мріємо повернутися додому. Але тут нас добре прийняли, за що дякуємо. Інформацію про події в громаді і анонси дізнаємося з фейсбук-сторінки. Звісно, ми готові долучатися до процесів прийняття      рішень».

Що стосується можливості залучення осіб з інвалідністю, одна з учасниць дослідження зазначила, що основна частина осіб з інвалідністю у громаді – це жінки. Із 13 громадських організацій, які зареєстровані у громаді, окремої організації, яка займається питаннями осіб з інвалідністю, немає. Також вона зазначила, що було б добре, якби була така організація або спілка, адже особи з інвалідністю краще знають про потреби осіб з інвалідністю.

Завдяки проведеному заходу надалі планується створити громадську організацію, залучити фахівців для  покращення якості надання послуг вразливим категоріям населення, збільшити залученість різних категорій населення в життя громади та прийняття владних рішень.

По завершенню дослідження особа з інвалідністю, яка є представником влади, зазначила, що потрібно проводити такі зустрічі частіше, щоб чути проблеми одне одного і спільно думати на їх вирішенням. Також вона зазначила, що обов’язково потрібно проводити навчання, оскільки в громаді люди не повною мірою обізнані в      державних та регіональних програмах.

Також представники селищної ради подякували команді проєкту за професіоналізм, увагу до кожного учасника заходу, підтримку, хороший настрій, комунікабельність і позитив.

Правозахисна спілка інвалідів ВГОІ продовжує проводити дослідження щодо участі громадськості у процесах прийняття владних рішень, реалізація якого стала можливою за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА».

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.