У Касаційному господарському суді у складі Верховного Суду відбувся семінар: «Інклюзивний суд: основні поняття і шляхи розвитку»

23 лютого 2018 року у Касаційному господарському суді у складі Верховного Суду відбувся семінар на тему: «Інклюзивний суд: основні поняття і шляхи розвитку», організований Всеукраїнською громадською організацією інвалідів «Правозахисна спілка інвалідів», ГО «Інститут судового менеджменту» та Національною асамблеєю людей з інвалідністю.
У заході взяли участь заступник керівника апарату Верховного Суду – керівник секретаріату Касаційного господарського суду у складі ВС, член Робочої групи з доступності правосуддя Наталія Пляс, судді та працівники апаратів Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду, судів господарської юрисдикції, представники Міністерства соціальної політики України, Ради суддів України, Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області, члени Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Правозахисна спілка інвалідів», Національної асамблеї людей з інвалідністю, ГО «Інститут судового менеджменту», Ресурсного центру «Безбар’єрна Україна», ГО «Чернівецьке товариство інвалідів «Мрія» тощо.
Заступник Голови Верховного Суду, Голова Касаційного господарського суду України у складі Верховного Суду Богдан Львов привітав організаторів заходу з першою річницею утворення Робочої групи з доступності правосуддя та наголосив, що суд має бути доступний для всіх і має стати тією установою, де кожного приймуть, вислухають і допоможуть. Очільник КГС ВС також запевнив присутніх, що КГС ВС вживатиме всіх можливих заходів для забезпечення безбар’єрного доступу до суду осіб з інвалідністю та маломобільних груп населення і сприятиме дотриманню етики спілкування з людьми з інвалідністю.
Водночас Голова ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» Олександр Вознюк подякував за надане приміщення для проведення заходу та проанонсував засідання Робочої групи з доступності правосуддя, яке буде стосуватися обміну міжнародним досвідом судових установ. Він також розповів присутнім про напрацювання Робочої групи за перший рік існування та про реалізовані ідеї і проекти: «Робоча група працює вже рік саме задля створення безбар’єрної України, доступних установ для людей з інвалідністю та реалізації власних ініціатив».
Світлана Руда, представник Міністерства соціальної політики, впевнена, що багато питань можуть бути вирішені спільними зусиллями. Наталія Чумак, член ГО «Інститут судового менеджменту», розповіла про правовий статус людей з інвалідністю, про етику спілкування працівників суду з такими людьми, доступності до сайтів усіх органів державної влади. В ході семінару також були розглянуті питання транспортної, архітектурної та інформаційно-технічної доступності суду та шляхи побудови інклюзивного суду.
Учасники дізналися основні теоретичні засади: що таке інклюзивність, хто відноситься до людей з інвалідністю, якими мають бути інклюзивні суди і доступність до суспільних благ, проаналізували міжнародний досвід. Проведення семінарів з питань забезпечення безбар’єрного доступу до судових установ маломобільних груп населення, етики спілкування з людьми з інвалідністю, їх правового статусу і т.д. є частиною реалізації Програми із забезпечення безбар’єрного доступу до правосуддя для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.
На переконання учасників заходу, лише спільними зусиллями можна здолати бар’єрність і відбудовувати безбар’єрну Україну. Доступність починається з кожного!

Прес-центр

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.