Ініціатива «Партнерство «Відкритий Уряд»14 липня 2020 року відбулось друге онлайн-обговорення, присвячене питанням скорочення економічної нерівності, соціального захисту, протидії дискримінації, безпечної міграції в рамках підготовки плану дій із впровадження Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд».
На запрошення співголови Координаційної ради з питань реалізації в Україні Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» Олесі Архипської та заступника директора Департаменту інформації та взаємодії з громадськістю Наталії Окші до обговорення долучилися представники ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів».
Нагадаємо, що партнерство «Відкритий Уряд» – це міжнародна Ініціатива, спрямована на об‘єднання зусиль урядів та громадянського суспільства для створення позитивних змін у житті громадян. У рамках реалізації Ініціативи уряди країн-учасниць спільно з громадянським суспільством розробляють та реалізують дворічні національні плани дій.
Мета заходу-спільно виробити шляхи вирішення проблем, що були окреслені учасниками на попередній зустрічі та зазначити очікувані результати від їх реалізації.
Голова ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» Олександр Вознюк акцентував увагу присутніх на низький виконавській дисципліні органів державної влади щодо виконання Закону України «Про доступ до публічної інформації» та незадовільному рівні роботи Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини зазначивши, що останній не завжди належним чином реагує на порушення прав громадян на доступ до публічної інформації фактично покриваючи бездіяльність органів державної влади, створюючи сприятливе середовище для подальших незаконних дій таких органів. Голова Організації зазначив, що бачить шлях подолання зазначеної проблеми у введенні додаткової відповідальності для представників тих органів, які допускають порушення вимог чинного законодавства.
Олександр Вознюк звернув увагу слухачів на неефективність реалізації норм закону України «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні» щодо проведення громадської антидискримінаційної експертизи проектів нормативно-правових актів та зазначив приклади з власної практики щодо неврахування думки громадських організацій щодо певних нормативно-правових актів або створення ілюзії залучення громадськості до обговорення певного проекту нормативно-правового акту і подальшому прийняті його у тому вигляді, що вигідний певному державному органу або зацікавленій особі. Також він зазначив, що антидискримінаційна експертиза проектів нормативно-правових актів проводиться органами виконавчої влади лише формально, крім того відсутня методологія оцінки такої експертизи.
Голова ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» не оминув увагою проблему недостатнього рівня прозорості та підзвітності органів виконавчої влади зазначивши, що по-перше, органи державної влади часто нехтують вимогами чинного законодавства та не публікують звіти та іншу публічну інформацію на відкритих ресурсах у мережі інтернет, тим самим позбавляючи суспільство можливості ознайомитися з результатами своєї роботи. Ті ж звіти які публікуються, як правило, викладаються у складній для сприйнятті пересічного громадянина формі та розміщуються на сайті органу не на головній сторінці або спеціальній вкладці ,а спеціально розміщуються так, щоб унеможливити ознайомлення з ними. Окремо слід зазначити , що звіт не має бути формальною відпискою або зазначенням статистичних даних певного органу.
Олександр Вознюк не погодився з окремою думкою певного кола учасників заходу щодо неналежного оформлення сайтів органів державної влади для забезпечення інформаційної доступності осіб з інвалідністю зазначивши, що на сьогодні якраз більшість сайтів органів державної влади приведені у відповідність до міжнародних стандартів, сайти адаптовані під потреби осіб з інвалідністю і тепер потрібно зосередитися на проблемі відсутності публічної інформації ( у тому числі і звітів) на відповідних сайтах.
ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» дякує за запрошення та організовану онлайн-зустріч та має надію, що всі озвучені проблеми будуть подолані в рамках Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд».

Прес-центр

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.