Он-лайн обговорення моніторинговою місією ООН доповіді Управління Верховного комісара ООН з прав людини
19 січня 2021 року Моніторинговою місією ООН з прав людини в Україні було проведено онлайн обговорення в рамках підготовки до 31-ї періодичної доповіді Управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ) щодо ситуації з правами людини в Україні. На запрошення організатора до заходу долучилися представники Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Правозахисна спілка інвалідів».
Нагадаємо, що Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні працює в Україні з 2014 року з метою спостереження та звітування про ситуацію з правами людини в Україні.
Учасники заходу обговорили ряд важливих питань серед яких: бездіяльність правоохоронних органів, недосконалість кримінального та кримінально-процесуального законодавства України, перешкоджання журналістській діяльності та вчинені злочинів відносно журналістів, переслідування активістів (особливо антикорупційних, еко-активістів, активістів, що виступають проти незаконної забудови), порушення прав адвокатів при здійснені ними професійної діяльності, порушення прав жінок, дітей , ромів, ЛГБТ-спільноти, людей з інвалідністю.
Заступник голови Комітету з міжнародних зв’язків НААУ Віталій Власюк висловив занепокоєння щодо численних порушень прав адвокатів при здійснені ними професійної діяльності в Україні. Найпоширенішими порушення доповідач зазначив наступні: ігнорування органами державної влади адвокатських запитів, незаконні обшуки у місцях здійснення професійної діяльності адвокатом та/або його оселі, погроза або застосування фізичного насильства до адвоката, посягання на життя та здоров’я адвоката та вказав, що в правовій державі подібне недопустимо.
Керівниця відділу моніторингу свободи слова громадської організації «Інститут масової інформації» Катерина Дячук доповіла про порушення прав журналістів серед яких були названі погроза або застосування фізичного насильства до журналістів за здійснення нимипрофесійної діяльності, псування майна журналістів, залякування, погрози та переслідування журналістів, членів їх сімей або близького оточення. Також доповідачка зазначила про незадовільну роботу правоохоронних органів , які не реагують на порушення прав журналістів , часто ігнорують заяви потерпілих та не вносять відомості до ЄРДР, не приділяють належної уваги щодо розслідування справ.
Гендерна експертка Благодійного фонду «Слов’янське серце» Катерина Ханєварозповіла присутнім про порушення прав жінок та гендерно-зумовлене насильство у східному регіоні України та вказала, що наразі ситуація є критичною, а належне реагування з боку компетентних державних органів відсутнє. Також доповідачка зазначила про проблеми фізичного та сексуального насильства щодо жінок, що мають ментальні розлади, акцентувавши увагу присутніх, що зазначена категорія людей є вразливою та такою, що часто самостійно не може звернутися за допомогою.
Представник Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Правозахисна спілка інвалідів» адвокат Дмитро Посунько вказав на основні порушення прав людей з інвалідністю в Україні, а також зазначив, що великою проблемою є вкрай невисокій рівень правової освіти, обізнаності про власні права, охоронювані законом інтереси, існуючі пільги та гарантії з боку держави, а також способи захисту порушеного права у спільноті осіб з інвалідністю.
Незнання своїх прав унеможливлює їх повноцінне використання та призводить до зловживань з боку органів державної влади. У випадку, коли люди з інвалідністю будуть більш юридично обізнаними щодо власних прав то, відповідно, будуть мати більше можливостей для розвитку, становленні cебе як особистості та створенні для себе комфортних умов життя (економічних, соціальних, психологічних).
Представник організації зазначив, що держава не зацікавлена в тому, щоб люди з інвалідністю та люди, які їм допомогають (піклуються, опікають, супроводжують) були в повній мірі ознайомлені з власними правами та вказав, що міжнародні експерти неодноразово зазначали, що одним з пріоритетних напрямків діяльності держави Україна має бути надання можливості та створення передумов одержати необхідні знання та інформацію людям з інвалідністю. Однак органи державної влади не втілюють зазначені рекомендації та не відображають зазначене у нормативно-правових актах та в щорічних пріоритетах діяльності в сфері розвитку осіб з інвалідністю.
На думку представників Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Правозахисна спілка інвалідів» вищевказане необхідно відобразити у 31-й періодичній доповіді УВКПЛ щодо ситуації з правами людини в Україні.
Всеукраїнська громадська організація інвалідів «Правозахисна спілка інвалідів» дякує Моніторинговій місії ООН з прав людини в Україні за організацію заходу та можливість обговорити актуальні проблеми у колі однодумців і сподівається, що високопосадовці України звернуть увагу на зазначені у доповіді УВКПЛ проблеми щодо ситуації з правами людини в Україні.

Прес-центр

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.