9 травня 2023 року ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» провела зустріч із жителями Ємільчинської селищної об’єднаної територіальної громади

Першою громадою на Житомирщині, яку відвідала ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» у рамках проєкту щодо дослідження участі громадськості у процесах прийняття владних рішень у партнерських громадах Проєкту USAID «ГОВЕРЛА», стала Ємільчинська селищна об’єднана територіальна громада.

Ємільчинська селищна об’єднана територіальна громада входить до складу Звягельського району Житомирської області.

Чисельність населення селищної територіальної громади становить 21 999 осіб, з них 115 – це особи з інвалідністю, які проживають, зареєстровані або перебувають на обліку в громаді (0,5 % від загальної кількості населення громади), серед них 28 жінок з інвалідністю (24,3 % від загальної кількості осіб з інвалідністю у громаді).

Кількість осіб з інвалідністю, які пересуваються за допомогою крісел колісних, – 8     , кількість дітей з інвалідністю – 41 (35,7 % від загальної кількості осіб з інвалідністю).

Також на території громади обліковую     ться 717 внутрішньо переміщених осіб (з них 24 – особи з інвалідністю). Їх кількість збільшилася майже в 10 разів з початком повномасштабного вторгнення РФ на територію України.

Захід розпочався зі знайомства присутніх. Із вітальним словом виступив голова ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» Олександр Вознюк і розповів учасникам про деталі впровадження дослідження, яке проводить організація в рамках проєкту, методи його проведення та очікувані результати. 

«Живе спілкування з людьми та залучення їх до прийняття владою громади рішень – невід’ємна частина роботи територіальної громади. Такий механізм дає змогу об’єктивно ознайомитися з проблемами громади та окреслити шляхи їх вирішення, а ще донести важливу та потрібну інформацію до мешканців, почути їхні думки та ставлення до тієї чи іншої ситуації», – наголосив Олександр Вознюк.

Учасники заходу поділилися власним досвідом взаємодії з органами місцевого самоврядування як позитивним, так і негативним.

З-поміж      присутніх особливо активні були особи з інвалідністю. Порушувалося      питання роботи МСЕК, зокрема встановлення інвалідності військовими після поранення.

Ключовими питаннями для обговорення були:

  1. Поінформованість учасників фокус-групового дослідження щодо завдань та функцій місцевого самоврядування в Україні, способів бути залученими до процесів прийняття рішень у      населеному пункті та форм громадської участі.
  2. Архітектурна (фізична) доступність приміщень, в яких розташовані органи влади.
  3. Облаштування громадських місць та адміністративних будівель для жінок з дітьми, осіб з інвалідністю.
  4. Інформаційна доступність у громаді.
  5. Недовіра до органів місцевого самоврядування.
  6. Ефективність програми соціального розвитку громади.
  7. Стан фінансування ГО, які опікуються особами з інвалідністю, членами родин загиблих від агресії РФ.
  8. Можливості залучатися до процесів прийняття рішень особам з інвалідністю, ВПО, жінкам.

У процесі жвавого обговорення було досягнуто домовленостей про необхідність постійної співпраці з жителями громади: генерування ідей, пошук засобів їх реалізації, спільна реалізація різноманітних проє     ктів, що не потребують значних коштів, але вимагають від громадян організованої та злагодженої взаємодії.

ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» продовжує проводити дослідження щодо участі громадськості у процесах прийняття владних рішень, реалізація якого стала можливою      за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА».

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.