Антимонопольний комітет України залишив людей з інвалідністю без необхідної реабілітації

Антимонопольний комітет України своїм рішенням заблокував проведення реабілітаційних заходів для людей з інвалідністю, скасувавши результати проведених тендерних державних закупівель.

«Завдяки» Антимонопольному комітету України без лікування залишились більше 1000 осіб з інвалідністю, оскільки на їх думку в конкурсі брали участь пов’язані особи, що забезпечило їм прерогативу при проведенні тендеру і вплинуло на результати закупівель.

Все нібито і правильно, прийняття участі в конкурсі пов’язаних осіб є порушенням діючого законодавства, однак чи то комітет не звернув уваги, чи то не захотів детально розібратися в ситуації та встановити, що спеціалізовані заклади, які мають одного власника, брали участь по різним лотам конкурсу (різний предмет закупівель), що унеможливлює зловживання в процедурі державних закупівель.

Також дещо дивною виглядає позиція Антимонопольного комітету України, оскільки за аналогічною справою, яка ним розглядалась раніше, комітетом було прийнято зовсім протилежне рішення, яким було встановлено, що особи, які беруть участь у конкурсі по різним лотам та мають одного власника, не є пов’язаними.

Зараз Фонд соціального захисту інвалідів України оскаржує прийняте рішення комітетом в суді.

Вже відбулось перше судове засідання та оголошено перерву до 10 серпня 2016 року. В першому судовому засіданні взяли участь представники ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів», в якості підтримки громадськості з інвалідністю. Після засідання Голова організації Олександр Вознюк поспілкувався з представниками Фонду соціального захисту інвалідів України, керівниками реабілітаційних закладів для вжиття спільних заходів по відстоюванню законних інтересів осіб з інвалідністю та їх права на реабілітацію.

ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» і надалі буде слідкувати за перебігом цих подій та надавати посильну допомогу в захисті прав осіб з інвалідністю.

Прес-центр

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.