Члени організації взяли участь у дискусійних панелях «Діти з інвалідністю та війна РФ проти України»

3,4 та 5 серпня 2022 року Голова ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» Олександр Вознюк, а також члени організації взяли участь у дискусійних панелях «Діти з інвалідністю та війна РФ проти України».

Публічні обговорення організовано у відповідь на запит Комітету ООН з прав людей з інвалідністю до всіх зацікавлених сторін, зокрема громадських організацій, які захищають права людей з інвалідністю, надати письмову інформацію про становище дітей та дорослих з інвалідністю, які постраждали внаслідок збройного нападу на Україну з боку Російської Федерації, включно з тими, хто переїхав до сусідніх країн, шукаючи притулку або просячи міжнародного захисту.

У заходах взяли участь понад 50 осіб, серед яких: чиновники, громадські діячі та активісти, волонтери, батьки, які виховують дітей з інвалідністю, батьки дітей з ООП. Усі вони поділилися тими викликами, які постали перед ними особисто та українським суспільством в цілому, серед яких: проблеми соціального забезпечення та психологічної реабілітації дітей з інвалідністю та їх батьків, дітей з інвалідністю зі статусом сироти та позбавлених батьківського піклування , забезпечення безперебійного освітнього процесу та реабілітації дітей з інвалідністю та особливими освітніми потребами під час війни.

Голова організації Олександр Вознюк розповів присутнім що таке консульський облік, як і навіщо необхідно ставити дитину на консульський облік за кордоном та зазначив про окремі категорії дітей, які підлягають обов’язковому обліку. Також спікер розповів про проблеми з якими зіштовхуються українські громадяни під час цього процесу, так це: відсутність можливості електронного оформлення, жива черга до консульств, відсутність умов в зонах очікування, відсутність інформації про повний пакет документів, який необхідно надати, неможливість зв’язатися з консульствами засобами електронного або телефонного зв’язку та зазначив, що більшість вказаних проблем легко вирішити за наявності бажання органів державної влади. Присутні на зустрічі батьки підтримали доповідача та поділилися власними історіями щодо цього питання.

Також Олександр Вознюк вказав, що особливої уваги з боку української держави та міжнародних організацій потребує правовий захист українських дітей та їх батьків в іноземних юрисдикціях. Так, через невизнання українських документів українка Карина Воронова понад 3 місяці не може забрати власну доньку з під італійської опіки. За місцевим законом дитині призначили тимчасового опікуна і тепер жінка має через суд довести, що вона є мамою дитини. І такі випадки , на жаль, не є поодинокими. Тези спікери щодо цього питання підтримали присутні, які розповіли про свої труднощі щодо використання окремих українських документів та невизнання їх європейськими країнами.

Обговорили і питання інклюзивної освіти та її форми в умовах воєнного часу. Зазначили про проблему щодо забезпечення доступності бомбосховищ та підвальних приміщень, які будуть використані як сховища у навчальних закладах. Більшість із них спроектовані за радянськими держстандартами на доступні для дітей, які використовують крісла колісні. Також актуальним є питання забезпечення евакуації дітей з особливостями психофізичного розвитку в умовах нестачі фахівців і зняття обмежень з граничної кількості дітей в класі.

Як показала зустріч викликів багато, потрібно працювати і долати їх разом. Працюємо далі, Україна обов’язково переможе!

Прес-центр

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.