День Державного прапору України

Сьогодні українці відзначають День Державного Прапора України

Державний прапор – це важлива автентична складова символіки будь-якої країни, яка має відповідне забарвлення та наповненість.

День Державного прапора України ми відзначаємо щорічно 23 серпня у переддень Дня Незалежності України.  Його було оголошено офіційним святом за спеціальним Указом президента № 987/2004 від 23 серпня 2004 р. (з доповненнями від 7 серпня 2009 р. – Указ № 602/2009). Наразі це свято відзначаємо 19-й раз.

Наша команда зібрала для вас підбірку цікавих фактів про Державний прапор:

  1. Згідно із найбільш популярним тлумаченням колірної гами нашого прапора, синя його смуга символізує чисте та ясне небо, а жовта – золоті пшеничні поля та пшеничне колосся. За іншою, це символи 2 головних стихій природи: води та вогню.
  2. У 2022 році Інститут кольору Pantone визначив кольори українського прапору як “блакить свободи” та “жовть наснаги”.
  3. В Україні чинним є ДСТУ 4512:2006 «Державний прапор України. Загальні технічні умови». Відповідно до нього, відтворення кольорів прапора синій колір має відповідати номеру 2935 С стандартизованої системи підбору кольорів Pantone. В моделі RGB це відтінок 0:87:184, що має назву «Sapphire», тобто сапфіровий, а жовтий колір – це відтінок 012 С по Pantone. В моделі RGB це відтінок 255:213:0, який називається «Schoolbusyellow», тобто це жовтий як шкільний автобус.
  4. Перша історична згадка про поєднання синього та жовтого елементів в офіційній символіці датується 1256 роком — Днем заснування Львова. Герб цього міста якраз прикрасив золотий лев на синьому тлі.
  5. Перше офіційне визнання синьо-жовтого прапора відбулося 22 березня 1918 року. Тоді Центральна Рада ухвалила закон, затвердила поєднання жовтого і блакитного як стяг Української Народної Республіки (УНР).
  6. За радянських часів зберігання синьо-жовтого прапору вважалося злочином, за який могли ув’язнити на два роки.
  7. 22 липня 1976 року на Олімпійських іграх в Монреалі один канадський студент українського походження розгорнув синьо-жовтий прапор під час змагань із гандболу. Тоді його швиденько з трибун забрали: у цьому побачили небезпеку. А 26 квітня 1989 року, в річницю Чорнобильської трагедії, активіст Юрко Волощак розгорнув синьо-жовтий прапор на площі Ринок у Львові. Це був перший випадок використання національного прапора за весь радянський період.
  8. 18 вересня 1991 року Президія Верховної Ради України постановою «Про прапор України» надала прапору статус офіційної символіки країни.
  9. Серед прапорів слов’янських країн тільки український і боснійський не мають червоного кольору.
  10. У 2016 році українські альпіністи встановили наш прапор на вершині найвищого вулкана світу — Охос-дель-Саладо в Андах. Його висота — 6872 метри.
  11. Під час захисту Донецького аеропорту захисники – «кіборги», попри постійні обстріли, знов і знов вивішували прапор над будівлями. Прапор вцілів і нині двічі на рік цей стяг підіймають над військовою частиною у місті Кропивницькому.
  12. 23 серпня 2018 року в Дніпрі встановили на флагштоці прапор, що встановив одразу два національні рекорди країни, що потрапили в Книгу рекордів України: найбільший державний прапор України над містом: розмір полотна — 12×18 метрів, вага – 23 кілограми та найвищий флагшток із прапором України: висота –72 метри. 22 серпня 2020 року у Києві на території Національного музею історії України у Другій світовій війні було піднято державний прапор України розміром 16×24 метри на флагштоці висотою 89,17 метрів.

З Днем Державного Прапора України, друзі!

Слава Україні! Слава Героям! Ми переможемо!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *