У 1970-тих роках, на Солом’янській площі було вирішено будувати обчислювальний центр «Дніпроводгоспу» (також будівля була відома як «Міністерство меліорації УРСР»), таке рішення прийняли після початку спорудження каналу Дунай— Дніпро.
Будинок правосуддя для Апеляційного суду міста Києва почали будувате в 1978 році, але з початком у 1985 році «перебудови», будівництво заморозили.
Недобудована будівля почала міняти свого власника, за 1984—1998 роки хмарочос приймали на баланс дев’ять різних організацій, котрі зіштовхувалися з різними проблемами, в зв’язку з чим будівництво майже не велось та в кінці кінців знову було заморожено.
В 1998 році будинок перейшов у комунальну власність Києва. В недобудованому вигляді споруда мала 121 метр і 24 поверхи.
За весь час будівництва в радянські часи та вже за часів незалежності України можна з певнінстю сказати, що всім власникам було не до проблем доступності осіб з інвалідністю, та ще й в цей період мінялись державні будівельні норми та вносились до них зміни, а отже і розраховувати на доступність будівлі було важко.
Вже у 2004 почалась повна реконструкція будівлі, чотири верхні поверхи демонтували, натомість збудували п’ять нових. Було демонтовано 5000 тонн залізобетону навісних конструкцій. Каркас був реставрований і зміцнений.
Будівля «підросла» з 121 до 127 метрів. Також з’явилися два підземні поверхи і дворівневий паркінг. На даху побудували вертолітний майданчик.
Завершилась реконструкція у 2006 році, тоді ж в будівлі оселився Апеляційний суд міста Києва.
З введенням нових державних будівельних норм у 2007 року з’ясувалось, що вимоги стосовно доступності будівлі не в повній мірі враховані, а попереду великий об’єм роботи по пристусуванню будівлі та приміщень під потреби осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.
Поступово почали приводити необхідні роботи, однак зважаючи на значимість суду для міста Києва, роботи потрібно було проводити без зупинення справляння правосуддя.
Безперечно керівництво суду заслуговує на вдячність за вжиті заходи, які вже забезпечують не тільки можливість попасти до будівлі, але і комфортного перебування особам з інвалідністю та інших маломобільних груп населення в самому суді.
Також, позитивним є те, що представники судової установи розуміють про необхідність подальшої роботи над доступністю і мають подальші реальні плани по їх реалізації.
А зараз запрошуємо передивитися презентацію Апеляційного суду міста Києва по архітектурній доступності осіб з інвалідністю та іншх маломобільнх груп населенння.
Прес-центр