В Києві відбулась презентація друкованої версії «Довідника безбар’єрності». Це своєрідний гід із коректного спілкування, створений за ініціативи Першої леді України Олени Зеленської. Представники «Правозахисна спілка інвалідів» відвідали презентацію на запрошення Першої Леді країни.
«Довідник безбар’єрності» -це перший український структурований посібник із безбар’єрної комунікації. Що стосується змісту, це перше повне видання про толерантність спілкування та його правила. Кожен великий крок починається зі слова, і слово, народжене в повазі, здатне змінити суспільство. Без образ, без кліше й стигматизації. У центрі людина, її особистість і внутрішній світ. Над довідником працювали українські та світові експерти , а саме: правозахисники, психологи, батьки, які виховують дітей з інвалідністю. Мета довідника – навчити коректному спілкуванню зокрема й з людьми з інвалідністю, яких через війну кожного дня стає все більше.
Під час презентації Перша леді розповіла, що ідея проекту виникла в листопаді 2020 року на зустрічі з учасниками спільноти «Бізнес без бар’єрів». Майже за рік тривала робота над змістом посібника та відбувалися консультації. Результатом роботи став спеціалізований портал «Без бар’єрів», який містить серед іншого і «Довідник безбар’єрності».
Символічно, що презентація книги відбулася у Міжнародний день толерантності . День, який започаткували в 1995 році, щоб нагадувати всім: ми різні, але ми рівні. І наш вік, стать, національність, стан здоров’я , гендерна самоідентифікація не визначає нас як людину та особистість! Толерантність проявляється у тому, що ми зважаємо на потреби іншої людини, враховуємо її думку, приймаємо її спосіб життя, традиції, цінності. В основі толерантності – культура спілкування та взаємодії.
Презентоване видання не для продажу – воно для вивчення, максимального розповсюдження й максимального застосування. Довідник буде передано національним та обласним бібліотекам, а також державним підприємствам, для яких, як висловила сподівання Перша леді, він стане робочим інструментом. А поки ознайомитися та працювати можна з електронною версією- https://bf.in.ua. Електронний Довідник складається з розділів, серед яких – «Складові безбар’єрності», «Правила мови», «Словник» та «Безбар’єрний календар». Після повномасштабного вторгнення Довідник було доповнено спеціальним розділом – «У воєнний час», дещо згодом – розділом «Етика взаємодії у періоди стресу».
Друзі діліться інформацією про «Довідник безбар’єрності»! Пам’ятаймо, що толерантність починається з кожного з нас.
Прес-центр