22 січня ми відзначаємо одне із знакових свят української держави – День Соборності України.
Це свято щороку нагадує нам, що у нас єдина держава, а ми — єдиний народ!
Крізь століття, Україна та українці доводили власну єдність та соборність . Рівно 104 роки тому, об’єднавши УНР та ЗУНР, рівно 33 роки тому, утворивши «живий ланцюг» від Львова до Києва, а зараз – борючись з країною-терористом, об’єднали навколо себе весь цивілізований світ!
Ми вистоїмо, бо в єдності наша сила! Пам’ятаймо – Єдина Соборна Україна переможе! Слава Україні!
На честь свята наша команда зібрала для Вас цікаві факти про це свято:
- Перше офіційне святкування відбулося в 1939 році, у місті Хуст, столиці Карпатської України. Тоді ці землі перебували у складі Чехословаччини. На демонстрацію вийшло понад 30 тисяч українців – так День Соборності став наймасовішим заходом українців за 20 років.
- За часів радянського режиму День Соборності не відзначався, більше того – будь-яка згадка про нього знищувалася, цей день вважали “контрреволюційним святом”.
- У сучасній Україні на державному рівні вперше відзначався цей день вже у 1999-му. У 2011 році указом президента Віктора Януковича День соборності 22 січня скасований на офіційному рівні. Відновлено вже у 2014 році після його втечі.
- Головна традиція в День Соборності – це живий ланцюг, який українці вибудовують, символізуючи об’єднання українських земель і державну єдність. Історія цієї традиції починається в 1990 році – тоді живий ланцюг простягнувся з Києва до Львова та Івано-Франківська, Стрия, Тернополя, Житомира та Рівного. За різними оцінками, участь в акції взяли близько трьох мільйонів чоловік.
- Національний банк України у межах серії «Відродження української державності» ввів в обіг пам’ятну монету номіналом 5 гривень з нагоди сторіччя Злуки у 2019 році. Назвали — «100 років Акту об’єднання — соборності українських земель», тираж її становив 40 тисяч штук.
Прес-центр