Інновації та розумні пристосування як інструмент доступу до правосуддя

















21травня 2021 року ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» у межах проєкту «Інновації та розумні пристосування як інструмент доступу до правосуддя», що реалізується за технічного адміністрування РЦ «ГУРТ»у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки урядів Данії, Швейцарії та Швеції, провела зустріч із представниками місцевої виконавчої влади, системи правосуддята громадськими активістами Донецької області на тему: «Доступ до правосуддя людей з інвалідністю. Практика використання розумних пристосувань».
До заходу долучились: Дюміна Наталія Олександрівна, Голова Слов’янського міськрайонного суду Донецької області, Щиткова Сніжана Сергіївна, керівниця апарату Слов’янського міськрайонного суду Донецької області, Музикант Сергій Лазаревич , т.в.о начальника Територіального управління Державної судової адміністрації України в Донецькій області, Репіна Галина Василівна, заступниця директора департаменту, начальниця управління зовнішньо-економічних відносин, департаменту інвестицій інноваційного розвитку і зовнішніх відносин Донецької обласної державної адміністрації, Пермінова Світлана Миколаївна, начальниця відділу соціального захисту та реабілітації осіб з інвалідністюДепартаменту соціального захисту населення Донецької ОДА, Єпур Андрій Валерійович , начальник Територіального управління Служби судової охорони у Донецькій області та його заступник Шевченко Артем Євгенович, Поламарчук Надія Степанівна ,Голова громадської організації «Донецька обласна організація ВО «Союз осіб з інвалідністю України», а також інші діячі громадських організацій.
На заході відбулось урочисте вручення придбаного в межах проєкту інклюзивного обладнання- сходового підйомника на гусеничному рушію універсального типу Голові Слов’янського міськрайонного суду Донецької області. Зазначимо, що сходовий підйомник на гусеничному рушію-це пристрій, який здатний переміщувати різні моделі крісел колісних по будь-яким видам сходів. Подолання сходових маршів – це ціле випробування для людей, що пересуваються за допомогою крісла колісного, полегшити проходження якого має підйомник.Нове обладнання оснащене потужним електричним приводом, працює від батареї, що заряджається від електричної мережі, і є найлегшим й компактним пристроєм для пересування осіб з інвалідністю по сходах.
Тренер-експерт докладно розповів присутнім про правила експлуатації та техніку безпеки щодо використання підйомника, також отримані працівниками апарату суду знання були одразу закріплені на практиці, а підйомник апробовано в роботі. Так, бажання першою випробувати розумне пристосування виявила Ольга Коваль, яка є людиною з інвалідністю , пересувається за допомогою крісла колісного та проживає в Донецькій області України. Після того, як було здійснено тестовий цикл «підйом/спуск» сходовим маршем суду, представники організації звернулись за коментарем та враженнями до пані Ольги, яка зазначила, що такий спосіб підйому сходами є надзвичайно комфортним для неї як для людини з інвалідністю, подібного досвіду вона раніше не мала проте почувалася безпечно й комфортно під час підйому та спуску сходовим маршем. Пані Ольга виразила сподівання, що практика використання таких пристосувань , як сходові підйомники, пошириться на всю область, а в подальшому і на всю територію України.
Також Головою ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» Олександром Вознюком було проведено семінар щодо забезпечення доступу до правосуддя та практики використання інклюзивного обладнання. Під час заходу у присутніх була можливість ставити запитання експертам, а також виступати з промовами щодо питань, які хвилюють. Стосовно стану архітектурної доступності у регіоні висловилась громадська активістка, керівниця громадської організації «Донецька обласна організація Всеукраїнської організації Союз осіб з інвалідністю України» Надія Поламарчук. На думку спікерки, стан архітектурної доступності державних установ та об’єктів соціального призначення є незадовільним , самостійний доступ людини з інвалідністю до окремих об’єктів, що функціонують в області не є можливим. Також пані Надія зазначила, що такого інклюзивного обладнання, як підйомники на гусеничному рушію потребують й інші об’єкти, які відвідують особи з інвалідністю, а не тільки судові установи області. Під час перерви всі учасники заходу мали змогу поспілкуватись у більш неформальній атмосфері, налагодити зв’язки та обмінятись контактами.
Проєкт «Інновації та розумні пристосування як інструмент доступу до правосуддя» реалізується Всеукраїнською громадською організацією інвалідів «Правозахисна спілка інвалідів» у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки урядів Данії, Швейцарії та Швеції.
Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).
Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.

Прес-центр

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.