Команда ВГОI «Правозахисна спілка інвалідів» провела фокус-групове дослідження у Бродівській  громаді Львівської області

23 серпня 2023 року у День Державного Прапора, команда Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Правозахисна спілка інвалідів» завітала з робочим візитом до Бродівської громади для проведення фокус-групового дослідження в межах проєкту «Дослідження участі громадськості у процесах прийняття владних рішень у партнерських громадах Проєкту USAID «ГОВЕРЛА». Зустріч відбулася у приміщенні Бродівського центру професійного розвитку педагогічних працівників.

Дослідження, яке проводиться у громадах  допоможе дізнатися про стан залучення мешканців громади, в тому числі і осіб з інвалідністю, ВПО, жінок до процесів прийняття владних рішень та напрацювати рекомендації щодо поліпшення рівня залучення громадян до таких процесів.

Проведення фокус-групового дослідження у громаді

               Участь у заході взяли 14 мешканців громади, серед яких: представники органу місцевого самоврядування громади, члени громадських організацій, активні мешканці серед яких: ВПО, людиз інвалідністю, молодь. До обговорення долучилися представники ГО Реабілітаційно-педагогічний центр “Струмок”, Товариства захисту дітей з інвалідністю “Надія” Бродівського районного добровільного товариства захисту дітей з інвалідністю “Надія” , Бродівської районної асоціації інвалідів, БФ Карітас-Броди , УТОГ.

               Голова ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» Олександр Вознюк привітав учасників та подякував членам фокус-групи за їх активну громадянську позицію, небайдужість та прагнення до змін в громаді. Спікер зазначив, що безбар’єрність, інклюзія та включеність громадськості до процесів прийняття рішень має стати новою суспільною нормою в Україні.

               Учасники дізнались про діяльність проєкту, заплановані заходи та активності, а також що проведення фокус-групових досліджень та обговорень безпосередньо в громадах є важливим, оскільки вони:

  1. допоможуть дізнатися реальний стан інтеграції цільової аудиторії до процесів прийняття рішень місцевою владою;
  2. допоможуть встановити чи функціонують при органі місцевого самоврядування (ОМС) консультативно-дорадчі органи (КДО) будь-якого спрямування, чи обізнані мешканці громади про КДО та можливість долучатися до їх роботи в різних форматах;
  3. підвищать рівень обізнаності цільової аудиторії щодо можливостей долучатися до процесів прийняття рішень, способів впливу, механізмів участі та інструментів залучення;
  4. допоможуть виявити наявні проблеми так виклики, що перешкоджають у залучені громадян до процесів прийняття рішень.

Присутні на заході представники органу місцевого самоврядування (ОМС) зазначили, що розуміють важливість залучення громадян до процесів прийняття рішень та наразі здійснюють необхідні для такого залучення дії. У громаді функціонує Молодіжна рада, яка є консультативно-дорадчим органом, проте необхідно розвивати співпрацю та залученість між ОМС та громадськістю шляхом створення нових КДО.

               Загальна кількість осіб з інвалідністю, які проживають, зареєстровані та/або перебувають на обліку у громаді становить 1269 осіб, 60% із них жінки. Загальна кількість ВПО в Громаді станом дату проведення заходу 3659 осіб, що становить 9,5% від загальної кількості населення в громаді. Представники ОМС вказали, що потрібно враховувати думки та чути представників цільової аудиторії особливо щодо питань, які стосуються їх напряму. «Нічого для нас без нас. Пам’ятайте про цей принцип у своїй роботі», – зазначив модератор заходу.

               Під час анкетування учасники обговорили ряд важливих питань, серед яких: способи та механізми залучення громадськості до процесів прийняття рішень, основні принципи залучення, проведення інформаційних кампаній та правоосвітніх заходів у громаді, інформаційну та архітектурну доступність ОМС, потенціал громадських об’єднань у громаді, а також наявні бар’єри та виклики. Спілкування відбувалося за використанням методу «відкритого мікрофону». Кожен бажаючий міг вільно висловити власну думку та позицію щодо кожного питання.

               Учасники подякували Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» та членам команди ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» за цікавий та змістовний захід, отримані нові знання та можливість бути почутими.

Цей захід було проведено Всеукраїнською громадською організацією інвалідів «Правозахисна спілка інвалідів» в рамках проєкту «Дослідження участі громадськості у процесах прийняття владних рішень у партнерських громадах Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» та став можливим завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст цього заходу не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США.  

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.