Команда ВГОI «Правозахисна спілка інвалідів» провела фокус-групове дослідження у Добротвірській громаді Львівської області

25 серпня 2023 року Всеукраїнська громадська організація інвалідів «Правозахисна спілка інвалідів» завітала з робочим візитом до Добротвірської громади для проведення фокус-групового дослідження в межах проєкту «Дослідження участі громадськості у процесах прийняття владних рішень у партнерських громадах Проєкту USAID «ГОВЕРЛА».

Наразі це 4 цільова громада     -партнерка Проєкту USAID «ГОВЕРЛА», яку відвідала команда проєкту. Нагадаємо, що метою відвідин громад є отримання актуальних даних щодо стану залучення громадськості до процесів прийняття рішень.

               Захід відбувся в приміщенні Добротвірської музичної школи і розпочався хвилиною мовчання на знак ушанування пам’яті загиблих захисників та захисниць України. До заходу долучилися працівники Добротвірської селищної ради, ЦНАПу, відділу соцзахисту, служби у справах дітей, відділу юридично-інформаційного забезпечення, Кам’янка-Бузької районної організації інвалідів, ВПО.

               Обговорили з учасниками заходу необхідність створення консультативно-дорадчих органів в громаді з обов’язковим залучення до них осіб з інвалідністю та громадських об’єднань, які представляють їх інтереси, внутрішньо переміщених осіб та жінок. Наразі, консультативно-дорадчих органів в громаді нема.

               Представники селищної ради виразили готовність щодо залучення громадськості до процесів прийняття рішень та активної взаємодії та зазначили, що для того, щоб така співпраця відбулась та була максимально ефективною необхідно проводити правоосвітні заходи (семінари, тренінги та навчання) для мешканців. Погодились з цим і присутні мешканці громади. Голова ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» Олександр Вознюк запросив присутніх на онлайн – семінар «Правові механізми та засоби комунікації й взаємодії з органами влади (їх представниками)», який буде проведено 6 вересня 2023 року.

               Також під час анкетування обговорили наступні питання:

  1. архітектурна доступність  Добротвірської селищної ради;
  2. інформаційну доступність офіційних інформаційних ресурсів;
  3. діяльність громадських об’єднань та громадського активу у громаді;
  4. поінформованість учасників фокус-групового дослідження щодо завдань та функцій місцевого самоврядування в Україні та можливостей долучатися до процесів прийняття рішень у громаді.

За результатами фокус-групового дослідження члени команди ВГОI «Правозахисної спілки інвалідів надали присутнім  представникам органу місцевого самоврядування наступні рекомендації:

  1. на сайті громади відкрити всю інформацію, яка стосується розвитку громади та соціального захисту її мешканців;
  2. проводити постійну роз’яснювальну роботу з населенням громади стосовно необхідності та важливості включення громадськості до прийняття владних рішень (розробити інформаційні кампанії по залученню населення в процес прийняття рішень);
  3. розробити місцеві Програми сталої підтримки інститутів громадянського суспільства, зокрема: фінансової, інформаційно-просвітницької, створення коворкінгу (хабу) для періодичних зустрічей/активностей громадських організацій та активістів громади, тощо.
  4. розробити та опублікувати на сайті/сторінках соціальних мереж рекомендації щодо оформлення запитів на доступ до публічної інформації.

Для представників громадського активу були озвучені наступні рекомендації:

  1. активним мешканцям громади створювати громадські об’єднання для більш ефективної взаємодії та співпраці з органами місцевої влади;
  2. слідкувати за можливостями та навчаннями для громадського активу;
  3. ініціювати проведення обговорень, круглих столів, семінарів тощо з місцевими органами влади щодо необхідності різноманітної підтримки місцевих громадських організацій та необхідності їх включення в прийнятті владних рішень;
  4. створювати інформаційні майданчикі (сайти, сторінки в соціальних мережах, телеграм-канали, тощо) по висвітленню своєї діяльності та надання альтернативної інформації щодо основних процесів, які відбуваються в громаді;
  5. вивчати та вдосконалювати знання національного законодавства (особливо щодо повноважень органів місцевої влади), а також нормативно-правові акти органу місцевого самоврядування та районної і обласної державної адміністрації, для належного використання своїх прав та завчасного реагування щодо неправомірних дій зі сторони місцевої влади (окремого представника влади).

Наприкінці заходу представники громади виразили вдячність Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» та членам команди ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» за проведений захід та запросили до наступних візитів.

Цей захід було проведено Всеукраїнською громадською організацією інвалідів «Правозахисна спілка інвалідів» у рамках проєкту «Дослідження участі громадськості у процесах прийняття владних рішень у партнерських громадах Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» та став можливим завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст цього заходу не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США.  

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.