Команда ВГОI «Правозахисна спілка інвалідів» провела фокус-групове дослідження у Городоцькій громаді Львівської області

29 серпня 2023 року Всеукраїнська громадська організація інвалідів «Правозахисна спілка інвалідів» завітала з робочим візитом до Городоцької громади для проведення фокус-групового дослідження в межах проєкту «Дослідження участі громадськості у процесах прийняття владних рішень у партнерських громадах Проєкту USAID «ГОВЕРЛА».

Наразі це 6 цільова громада – партнерка Проєкту USAID «ГОВЕРЛА», яку відвідала команда проєкту. Нагадаємо, що метою відвідин громад є отримання актуальних даних щодо стану залучення громадськості до процесів прийняття рішень.

Фокус-група складалося з 14 жінок серед яких: активні мешканки громади, внутрішньо переміщені особи (далі – ВПО), працівники органу місцевого самоврядування (ОМС) та громадські діячки.

Під час анкетування було обговорено ряд питань серед яких:

  1. інструменти залучення громадян до процесів прийняття владних рішень в громаді;
  2. консультативно-дорадчі органи: їх важливість, завдання та функції;
  3. наявні виклики, які необхідно подолати для залучення мешканців громади до процесів прийняття владних рішень.

               Представниця ОМС зазначила, що в громаді сформовано такий консультативно-дорадчий орган як Рада з питань внутрішньо переміщених осіб при Городоцькій міській раді. Про створення цього консультативно-дорадчого органу всі внутрішньо переміщені особи, які проживають у громаді були поінформовані та мали можливість долучитися до його роботи. Наразі, до складу Ради входить 16 осіб, в тому числі 8 з яких є ВПО. Головою Ради обрано особу з числом ВПО. Метою діяльності Ради з питань BПO є сприяння вирішенню питань, пов’язаних із реалізацію державної політики у сфері захисту прав внутрішньо переміщених осіб, підтримка та захист суб’єктів підприємництва, які перемістилися на територію громади. Було зазначено, що хоч загальна кількість ВПО, яка наразі проживає у громаді є невеликою у співвідношенні до загальної кількості мешканців громади, проте створення органу для представлення інтересів цієї категорії населення є важливим оскільки голос кожного має бути почуто та враховано.

               На думку присутніх необхідно створювати нові консультативно-дорадчі органи, а саме громадську та молодіжну ради та обов’язково долучати до складу активних жінок, осіб з інвалідністю або громадські організації, які представляють інтереси цих груп населення.

               Учасники фокус-групи озвучили, що для підвищення рівня реального залучення мешканців громади до процесів прийняття рішень важливі зусилля як органу місцевого самоврядування, так і самих громадян. Так, серед населення необхідно проводити освітні заходи щодо можливості впливати на процес прийняття рішень у законний спосіб та роз’яснювати механізми застосування того чи іншого способу залучення. Також потрібно проводити опитування, консультації з громадськістю щодо широкого кола питань серед яких: питання бюджету та витрат, освіти та культури, молодіжної політики, соціальної сфери тощо.

               Представники ОМС зазначили, що поділяють озвучені думки та також вважають, що громадськість та влада здатні спільними зусиллями вирішувати соціальні проблеми та наявні виклики.  Влада та небайдужі громадяни мають діяти разом, аби змінювати країну, адже це спільний інтерес. На думку працівників ОМС, які були присутні на заході вони також потребують навчань щодо ефективного проведення інформаційних кампаній для населення, освітніх заходів щодо питань етики спілкування з людьми з інвалідністю, внутрішньо переміщеними особами, ветеранами російсько-української війни.

Учаснику фокус-групового дослідження подякували Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» за допомогу та підтримку, які надає проєкт українським громадам та Україні та членам команди ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» за проведений захід та нові знання.

Цей захід було проведено Всеукраїнською громадською організацією інвалідів «Правозахисна спілка інвалідів» у рамках проєкту «Дослідження участі громадськості у процесах прийняття владних рішень у партнерських громадах Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» та став можливим завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст цього заходу не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США.  

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.