28 серпня 2023 року Всеукраїнська громадська організація інвалідів «Правозахисна спілка інвалідів» завітала з робочим візитом до Золочівської громади для проведення фокус-групового дослідження в межах проєкту «Дослідження участі громадськості у процесах прийняття владних рішень у партнерських громадах Проєкту USAID «ГОВЕРЛА».
Наразі це 5 цільова громада – партнерка Проєкту USAID «ГОВЕРЛА», яку відвідала команда проєкту. Нагадаємо, що метою відвідин громад є отримання актуальних даних щодо стану залучення громадськості до процесів прийняття рішень.
Участь у заході взяли 18 осіб серед яких активні мешканці громади, в тому числі особи з інвалідністю, внутрішньо переміщені особи (ВПО), жінки.
Розпочали захід хвилиною мовчання в знак пам’яті та вшанування всіх загиблих внаслідок російської агресії на території України.
Присутні представники Золочівської міської ради зазначили, що наразі використовують різноманітні інструменти залучення громадян до процесів прийняття владних рішень. Так, у громаді утворений та функціонує такий консультативно-дорадчий орган як Молодіжна рада. Молодіжна рада покликана сприяти взаємодії виконавчих органів місцевого самоврядування та молоді Золочівської громади, забезпечувати узгодженість дій у вирішенні питань, пов’язаних із життям молоді та її участю в усіх сферах життя суспільства, організації та проведенням молодіжних заходів та інформаційно-навчальної роботи серед молоді. Наразі серед членів Молодіжної ради більше дівчат ніж чоловіків, осіб з інвалідністю та ВПО у складі нема. Також наявні плани утворити інші консультативно-дорадчі органи. Голова ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» Олександр Вознюк зазначив, що у разі створення таких органів необхідно по-перше, провести інформаційну кампанію серед мешканців громади щодо можливості долучатися до складу новоствореного органу, по-друге, забезпечити можливість особам з інвалідністю, ВПО, жінкам долучатися до роботи таких органів.
Обговорили питання архітектурної та інформаційної доступності Золочівської міської ради та вплив цих 2 факторів на можливість залучатися до процесів прийняття мешканцями громади. Учасники фокус-групового дослідження зазначали про наступні виклики : відсутність місць для паркування осіб з інвалідністю, санітарно-гігієнічних приміщень, які відповідають вимогам доступності, елементів навігації та інформування.
Щодо інформаційної складової присутні вказали, що наразі офіційний сайт потребує доопрацювання та не є зручним оскільки має певні технічні неполадки. Тому, на думку учасників заходу, дуже важливим є те, що органи влади мають свою офіційну сторінку в соціальній мережі Facebook, ведуть її, наповнюють інформацією та мешканці можуть ознайомитися з нею.
Кожен учасник фокус-групового дослідження заповнив розгорнуту анкету щодо наявного стану включення мешканців до процесів прийняття рішень ОМС. Відповіді будуть оброблені аналітиком проєкту та дадуть змогу отримати актуальну інформацію щодо предмета дослідження в громаді.
Учаснику фокус-групового дослідження виразили вдячність Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» та членам команди ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» за проведений захід та запросили до наступних візитів.
Цей захід було проведено Всеукраїнською громадською організацією інвалідів «Правозахисна спілка інвалідів» у рамках проєкту «Дослідження участі громадськості у процесах прийняття владних рішень у партнерських громадах Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» та став можливим завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст цього заходу не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США.