Конференція з питань допомоги та відбудови України та її європейської перспективи

19 липня 2022 року у польському місті Кракові відбулась Конференція з питань допомоги та відбудови України та її європейської перспективи (Conference on relief and reconstruction of Ukraine and its European perspective). Організатором заходу став Європейський економічно-соціальний комітет – European Economic and Social Committee. Участь у заході взяв Голова ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» Олександр Вознюк.

Метою заходу є обговорення найкращих практик у сфері підтримки та гуманітарної допомоги біженцям з України, формування пропозицій щодо дій, за допомогою яких європейські організації громадянського суспільства могли б посилити підтримку своїх українських колег, а також обговорення викликів пост-війни, економічна та соціальна відбудова в Україні та необхідна підтримка з боку Європейського Союзу.

Заступник мера Кракова Анджей Куліґ під час конференції поділився своїм досвідом управління містом в умовах, коли з початку повномасштабної війни в Україні Краків прийняв тисячі українських біженців. Найбільші потреби, серед тих, хто прибув до Кракова, рятуючись від повномасштабної війни в Україні, мають, за словами Анджея Куліґа, особи з інвалідністю, а також люди похилого віку. Польська сторона робить все можливе для такого, щоб всі категорії громадян України, які знайшли тимчасовий прихисток у Польщі почували себе комфортно, безпечно та мали все необхідне для гідного життя.

Міністр соціальної інтеграції Польщі Агнешка Сцигай зазначила, на важливості партнерства влади, неурядових організацій, громадян і підприємців обидвох країн, а також на підтримці громадського суспільства України.

Цілком підтримує позицію пані Агнешки і Голова нашої Організації Олександр Вознюк. Так, варто зазначити, що громадські організації, активісти та волонтери з перших днів війни активно долучилися до гуманітарного фронту, здійснювали евакуацію, надавали адресну допомогу, тим хто ї потребує, надавали необхідну юридичну та психологічну допомогу та продовжують здійснювати все зазначене на межі своїх ресурсів. Російській Федерації не потрібна демократична, успішна Україна, тому одним із  головних завдань загарбників є знищення напрацювань правозахисників й активістів, нівелювання зусиль та розвитку українського громадянського суспільства. Необхідно розуміти, що майбутнє нашої держави після війни багато в чому залежить від того, чи зможуть громадські організації зберегти себе, свої надбання та методики, а головне – потенціал для того, щоб змінювати країну на краще. Тому наразі справді є актуальним питання надання підтримки українському громадянському суспільству.

Щиро дякуємо організаторам, які підіймають такі важливі та актуальні для України питання. Нагадаємо, що Європейський економічно-соціальний комітет, який ініціював обговорення, є дорадчим органом ЄС та діє як сполучна ланка між європейськими інституціями, які ухвалююь важливі рішення, та громадянами Євросоюзу.

Прес центр

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.