Конференція “Судова реформа в Україні: досягнення та подальші кроки”




01 червня 2018 року, у Києві відбулася конференція “Судова реформа в Україні: досягнення та подальші кроки”. Її організатори, Рада з питань судової реформи, проект Ради Європи “Підтримка виконання Україною рішень Європейського суду з прав людини”, Верховний Суд та газета “Юридична практика”, спільно з учасниками обговорили практичні результати судової реформи.А вони, в першу чергу, полягають у змінах законодавства, перезапуску органів суддівського врядування, створенні та роботі нового Верховного Суду, реструктуризації судової системи, кваліфікаційному оцінюванні усіх суддів держави та імплементації міжнародних стандартів щодо правосуддя.
З доповідями, з окреслених питань, перед учасниками конференції виступили: Джанні Букіккіо, Голова Венеціанської комісії, Режіс Брійя, Спеціальний представник Генерального секретаря Ради Європи в Україні, Ханне Юнкер, Голова Департаменту правосуддя та правового співробітництва Ради Європи, Олексій Філатов, заступник Глави Адміністрації Президента України, координатор Ради з питань судової реформи, Валентина Данішевська, Голова Верховного Суду, Сергій Козьяков, Голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та інші відомі правники України.
Основний акцент у виступах доповідачів ставиться на те, що в Україні сформовано нормативні механізми захисту суддівської незалежності, формується високопрофесійний суддівський корпусу, реально, а не декларативно в державі почав діяти принцип верховенства права.
Як зазначив Голова Ради суддів України Олега Ткачука, вся ідея судової реформи полягає у тому, щоб правосуддя здійснювали висококваліфіковані, чесні, добросовісні і незалежні судді.
“Правосуддя є основою держави, держави демократичної, правової держави. А суддя є основою, центральною фігурою правосуддя. Саме він уособлює судову владу. Судова влада реалізовується у рішеннях, котрі ухвалюють судді і, котрі базуються на принципах верховенства права, законності, справедливості. Таке можливо лише в умовах, коли суддя незалежний від будь-яких зовнішніх і внутрішніх чинників. Сьогоднішня конференція має допомогти віднайти шляхи найбільш ефективної реалізації відповідних законодавчих приписів”, – наголосив Олег Ткачук.
На запрошення організаторів в заході взяли участь представники ВГОІ “Правозахисна спілка інвалідів”.

Прес-центр

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.