Круглий стіл на тему «Захист прав внутрішньо переміщених осіб»

17 серпня 2022 року в межах співпраці Комітету з захисту прав осіб з інвалідністю, що діє в складі НААУ та Комітету з трудового права НААУ відбувся круглий стіл на тему «Захист прав внутрішньо переміщених осіб». То заходу долучилися адвокати – представники молодіжного комітет НААУ – UNBA NextGen і комітету з сімейного права НААУ.

Нагадаємо, що Голова ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» Олександр Вознюк є практикуючим адвокатом та очолює Комітет з захисту прав осіб з інвалідністю, що діє в складі НААУ. Представники комітету підготували презентацію та доповідь на тему : «Забезпечення права на освіту внутрішньо переміщених осіб». Доповідав по зазначеній темі адвокат, заступник Голови Комітету Богдан Чиж. Під час доповіді було розкрито ряд питань, серед яких:

  1. нормативно-правове забезпечення права на освіту ВПО;
  2. повноваження центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування з питань забезпечення прав і свобод ВПО;
  3. порядок надання державної цільової підтримки ВПО;
  4. права на вступ за Квотою – 2;
  5. порядок прийому для здобуття вищої, фахової, передвищої та професійної (професійно-технічної) освіти осіб, які проживають на тимчасово окупованій території АРК та міста Севастополя, тимчасово окупованій території окремих районів Донецької та Луганської областей, території населених пунктів на лінії зіткнення;
  6. права на внутрішню академічну мобільність здобувачів освіти;
  7. ООП в умовах воєнного стану;
  8. інклюзивно-ресурсні центри та їх діяльність під час воєнного стану.

Спікер вказав, що інклюзивно-ресурсний центр (ІРЦ) — це установа, яка створена з метою реалізації права дітей з особливими освітніми потребами віком від 2 до 18 років на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти, зокрема, у закладах професійної (професійно-технічної) освіти та інших навчальних закладах, які забезпечують здобуття загальної середньої освіти.

Доповідач надав відповіді на запитання, які виникли щодо ІРЦ і зазначив, що головним завданнями інклюзивно-ресурсних центрів, яких до початку воєнних дій налічувалося в Україні 667, є якомога раніше й якісніше визначити в дитини особливі освітні потреби та надати закладам і батькам рекомендації, які допоможуть здобувачам реалізувати право на освіту. В інклюзивно-ресурсних центрах до початку воєнної агресії Російської Федерації працювало близько 4500 висококваліфікованих фахівців-педагогічних працівників, які надавали та продовжують надавати допомогу дітям з особливими освітніми потребами. Громадянам необхідно знати, що ІРЦ наразі працюють та можуть надавати необхідні послуги у повному обсязі.

ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» вважає, що питання реалізації права на освіту ВПО, серед яких багато людей з інвалідністю , наразі є актуальним та нагальним у державі та потребує пильної уваги з боку урядовців та контролю з боку громадськості. Також варто проводити більше правоосвітніх заходів для того, щоб пояснити людям їх права та механізми реалізації.

Рухаємось далі, з записом заходу можна ознайомити за посиланням:  https://www.youtube.com/watch?v=TqE3ICXNA9U

Прес-центр

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *