Не переможні Українці

Голова ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» відвідав наших воїнів-захисників у  реабілітаційній установі.

Під час візиту Олександр Вознюк поспілкувався з захисниками та персоналом закладу, дізнався про маленькі та великі перемоги, проблеми та виклики, які існують наразі, а також мав змогу здійснити огляд центру. Питання фахової реабілітації сьогодні є вкрай важливими, тому пан Олександр оглянув наявні потужності установи та дізнався про перспективні плани розвитку Центру у контексті викликів, спричинених війною.

Зазначимо, що Центр є одним з найбільших реабілітаційних закладів на території України. Це державна бюджетна установа, яка надає комплекс реабілітаційних заходів, які мають створити умови для всебічного розвитку осіб з інвалідністю. Також в Центрі наразі здійснюється реабілітація учасників АТО/ООС та ветеранів бойових дій. Таким чином, сьогодні Центр забезпечує комплексну реабілітацію не лише місцевим особам з інвалідністю, але й нашим з вами захисникам.

Голова організації зазначив, що державі необхідно працювати над створенням умов, в яких кожна особа, яка потребує реабілітації могла би отримати її вже з перших днів травми, поранення, ампутації. Це дозволить зберегти більший відсоток функціонування і працездатності людям з травмами чи ампутаціями та швидше адаптуватися до суспільного життя.  Також необхідно враховувати, що проведення реабілітаційних заходів для військовослужбовців має мати певні особливості, оскільки після участі в бойових діях, які завжди супроводжуються величезними психологічними та фізичними навантаженнями, у людини виникає стрес. Також, можлива додаткова психотравматизація особи під час реабілітації. Повертаючись у мирне життя, майже кожен військовослужбовець в Україні потребує кваліфікованої психологічної реабілітації. Відсутність же такої допомоги може призвести до  серйозних негативних наслідків у майбутньому як для самого учасника бойових дій та його рідних, так і для суспільства в цілому. Саме тому реабілітаціє обов’язково має бути комплексною та включати в себе заходи з психологічної, фізкультурно-спортивної, професійної, трудової, соціальної реабілітації.

Також необхідно звернути увагу і про недосконалість українського законодавства в галузі охорони здоров’я військовослужбовців, а також процедури отримання статусу учасника бойових дій та особи з інвалідністю. Так, під час особистої розмови, один з військових поділився власною історією та зазначив, що внаслідок помилки йому довелось проходити медичну комісію наново. Адже у висновку невірно вказали, яку саме руку необхідно протезувати. Окрім того у нього виникла проблема з документами від військової частини, а саме результатами розслідування факту поранення в яких також були допущені помилки. Отже, бюрократія та некомпетентність окремих посадових осіб – це також величезна проблема та додатковий стрес для людини, яка отримала ушкодження здоров’я.

Прес-центр

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.