Обговорення звіту Ради Європи «Розвиток соціальних прав людини як ключовий чинник сталої демократії в Україні»





На запрошення представників Ради Європи Голова ВГОІ “Правозахисна спілка інвалідів” Олександр Вознюк долучився до презентації та обговорення звіту про оцінку потреб щодо перегляду політики та нормативно-правової бази у сфері забезпечення прав осіб з інвалідністю в Україні.
Нагадаємо, що проєкт Ради Європи «Розвиток соціальних прав людини як ключовий чинник сталої демократії в Україні» 10 лютого 2020 року розпочав міжнародну місію з оцінки потреб законодавства та практики його застосування у сфері забезпечення прав людей з інвалідністю в Україні відповідно до статті 15 Європейської соціальної хартії.
В цілому з презентованим матеріалом, висновками та рекомендаціями погоджуємось. Однак важко  погодитись з думками озвученими Уповноваженим Президента України з прав людей з інвалідністю- Валерієм Сушкевичем.
Вважаємо, що ті підходи та шляхи рішення проблем осіб з інвалідністю, які були озвучені паном Сушкевичем є неефективними, непрозорими та такими, що не направлені на поліпшення реального рівня забезпечення прав, свобод та інтересів людей з інвалідністю.
В своєму виступі Голова Організації акцентував увагу присутніх на наступних проблемах:

ЩОДО ДЕРЖАВНОГО ФІНАНСУВАННЯ ГРОМАДСЬКИХ ОБ’ЄДНАНЬ ОСІБ З ІНВАЛІДНІСТЮ
Вважаю, що державне фінансування громадських об’єднань осіб з інвалідністю має здійснюватися виключно на конкурсній основі після подачі проектних пропозицій. Саме конкурсна система дозволяє забезпечити прозору систему фінансування та більшого задоволення інтересів осіб з інвалідністю. Ця процедура є прозорою та зрозумілою. Вона дозволяє більшій кількості ГО осіб з інвалідністю податися на державне фінансування.
Ми маємо розуміти, що ГО створюються для захисту прав осіб з інвалідністю та задоволення їхніх потреб. Чим більше проектів буде подаватися на конкурс державного фінансування, тим вищою буде їхня якість – від цього виграють усі люди з інвалідністю.
Неприпустимою є ситуація, коли бюджетні кошти направляються поза конкурсом.

ЩОДО НЕОБХІДНОСТІ ПРОВЕДЕННЯ АУДИТУ ТИХ ПІДПРИЄМСТВ, ЩО ОДЕРЖУЮТЬ ФІНАНСОВІ БЛАГА АБО ПОДАТКОВІ ЗНИЖКИ ВІД ДЕРЖАВИ У ЗВ’ЯЗКУ З
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯМ ОСІБ З ІНВАЛІДНІСТЮ.
Вважаю, що зазначені підприємства зобов’язані звітувати про фінансові блага одержані від держави та власні видатки (розміщувати звіти про свою діяльність у мережі Інтернет, де з ними зможе ознайомитись кожна зацікавлена особа)

ЩОДО ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ ОСІБ З ІНВАЛІДНІСТЮ
Наразі Законом України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» (стаття 19) встановлено обов’язок для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій осіб з інвалідністю, фізичних осіб, які використовують найману працю, дотримуватися нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік.
Вважаю, що недостатньо законодавчо закріпити обов’язок для роботодавця створити робоче місце для особи з інвалідністю. Потрібно прагнути до такого рівня розвитку суспільства, коли особа з інвалідністю не потребуватиме додаткових преференцій, а зможе конкурувати на ринку праці на рівні з іншими категоріями осіб.

ЩОДО РЕАБІЛІТАЦІЙНИХ ЦЕНТРІВ ДЛЯ ОСІБ З ІНВАЛІДНІСТЮ
Зазначив, що існуючі реабілітаційні центри знаходяться в незадовільному стані, а їх кількість не відповідає тій кількості, яка могла б реально задовільнити потреби осіб з інвалідністю у реабілітації.

Прес-центр

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *