Голова Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Правозахисна спілка інвалідів» Олександр Вознюк взяв участь у заході, організованому Міжнародною організацією праці (МОП) та Проєктом МОП «Інклюзивний ринок праці для створення робочих місць в Україні». Під час цього заходу йшлося про оновлену редакцію 2024 року «Зеленої книги», обговорювалися питання інвестицій у майбутнє України, особливо в контексті зеленого відновлення та інтеграції в Європейський Союз. Основний акцент було зроблено на необхідності залучення широкого спектру спеціалістів, які мають технічні та управлінські навички, а також знання в галузі політики, законодавства та міжнародних стандартів.
Обговорення торкалося ключових напрямків, які потребують інвестицій для зеленого відновлення, включаючи енергетику та екологію, технології та інновації, управління та політику, європейську інтеграцію та законодавство, економіку та фінанси, соціальні науки та комунікації, освіту та навчання, законодавство та міжнародні стандарти.
Серед необхідних спеціалістів були виділені екологи, інженери з відновлюваних джерел енергії, енергетичні аудитори, а також інженери з екологічної безпеки. Важливою складовою є також спеціалісти з чистих технологій, ІТ-фахівці, експерти з управління відходами, економісти та аналітики, менеджери проектів і юристи з екологічного права.
Інтеграція в ЄС вимагає також фахівців з європейського права, експертів з євроінтеграції, економістів, фінансистів та аудиторів, державних службовців та адміністраторів, а також спеціалістів з управління проектами, соціологів, політологів і комунікаційних спеціалістів. У сфері освіти та навчання потрібні викладачі, інструктори та розробники навчальних програм, які забезпечать підготовку нових кадрів для реалізації програм зеленого відновлення та інтеграції в ЄС.
Голова ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» Олександр Вознюк підкреслив важливість інклюзивного підходу до створення ринку праці. За його словами, забезпечення рівних можливостей для всіх громадян, включаючи людей з інвалідністю, є ключовим фактором для сталого розвитку країни. Це також підкреслює необхідність врахування потреб людей з інвалідністю при плануванні та реалізації державних програм, що сприятиме покращенню якості життя всіх верств населення України