Онлайн-семінар з питань доступності для судових установ Вінницької області














19 червня 2020 року за ініціативи та технічної підтримки ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» відбувся онлайн-семінар для судових установ Вінницької області.
В заході взяли участь: представники понад 35 судових установ Вінницької області, заступник начальника Територіального управління Державної судової адміністрації України в Вінницькій області Олег Кислиця, керівниця ГО Інститут судового менеджменту Наталія Чумак.
Темою заходу стало обговорення та можливість технічного впровадження Рекомендацій напрацьованих Робочою групою із забезпечення доступності суду і судової процедури для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.
Ці рекомендації були єдиноголосно схвалені на засіданні Ради суддів України 05 червня 2020 року та рекомендовано до застосування Державною судовою адміністрацією України, її територіальними управліннями, головами та керівниками апаратів судів.
Учасники заходу ознайомилися з Рекомендаціями, поділилися інформацією щодо відповідності судів, які вони представляють, вимогам щодо доступності та інклюзивності, а також змогли задати запитання експертам-упорядникам Рекомендацій.
Окремо учасниками семінару підіймалося питання, що робити у випадку, якщо відсутня фізична можливість облаштувати нормативний елемент доступності або відсутнє фінансування на повне переобладнання судової установи згідно вимог щодо доступності для всіх категорій населення.
Олександр Вознюк зазначив, що у такому випадку доцільно застосовувати пристрої розумного пристосування.
Розумне пристосування – це індивідуальне архітектурно-планувальне рішення, що може забезпечити мінімальний стандарт доступності в умовах реконструкції, реставрації, капітального ремонту та технічного переоснащення існуючих приміщень суду. Розумне пристосування використовується тоді, коли існує ситуація невідповідності приміщення вимогам щодо доступності, яку можна виправити за рахунок простих інструментів – підйомних інструментів, переносних апаратів та механізмів, тощо.
Окрему увагу було приділено необхідності залучення експертів з доступності при реконструкції, переобладнані судових установ. Зазначені експерти допоможуть правильно впровадити той чи інший елемент (архітектурний, інформаційний, тощо) доступності, який в кінцевому результаті буде відповідати мінімальним потребам доступності та універсальності дизайну судових установ.
Голова ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» подякував судовій владі Вінничени за зацікавленість та поступовий розвиток доступного суду для всіх категорій громадян, включаючи осіб з інвалідністю і зазначив, що проблема пристосування приміщень судів до потреб осіб з інвалідністю є загальнодержавною, а не виключно Вінницької області.
Для ознайомлення із схваленими Радою суддів України Рекомендаціями з питань доступності судових установ Організацією планується проведення аналогічних семінарів для судової влади інших областей України.

Прес-центр

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.