Онлайн-зустріч з головою Державної інспекції архітектури та містобудування





21 жовтня 2021 року за сприяння та технічної підтримки Радниці-Уповноваженої Президента України з питань безбар’єрності Тетяни Ломакіної відбулась онлайн-зустріч представників громадських оганізацій з головою Державної інспекції архітектури та містобудування Семеном Кривоносом.
Зазначимо, що Державна інспекція архітектури та містобудування (ДІАМ)- є центральним органом виконавчої влади, який з 15 вересня 2021 року здійснює державний архітектурно-будівельний контроль та нагляд.
Радниця-Уповноважена Президента України з питань безбар’єрності Тетяна Ломакіна зазначила, що під час її зустрічей з представниками громадських об’єднань та активістамидуже часто піднімається питання порушення державних будівельних норм та стандартів в частині інклюзивності та безбар’єрності при проведенні будівельних робіт, реконструкцій, переобладнань та ремонтів, саме тому доцільно провести спільну зустріч на якій голова новоствореного органу ДІАМ розповість присутнім про завдання, функції, мету діяльності та заходи впливу, які можуть бути вжиті при виявлених порушеннях, а представники громадянського суспільства зможуть поставити питання, які їх хвилюють та отримати відповідь з перших вуст. Голова ДІАМ Семен Кривоніс розповів присутнім про основні завдання ДІАМ серед яких: 1. здійснення державного архітектурно-будівельного контролю за дотриманням замовниками, підприємствами, що надають технічні умови щодо інженерного забезпечення об’єкта будівництва, архітекторами та іншими проектувальниками, підрядниками, експертами, експертними організаціями та відповідальними виконавцями робіт, інженерами-консультантами, власниками будівель та лінійних споруд вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил під час виконання підготовчих та будівельних робіт; 2. здійснення державного архітектурно-будівельного нагляду за дотриманням вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил територіальними органами ДІАМ, уповноваженими органами містобудування та архітектури, структурними підрозділами Київської та Севастопольської міських держадміністрацій та виконавчими органами сільських, селищних, міських рад з питань державного архітектурно-будівельного контролю, іншими органами, що здійснюють контроль у сфері містобудівної діяльності під час провадження ними містобудівної діяльності;
3. ліцензування видів господарської діяльності з будівництва об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів із середніми та значними наслідками, та здійснення контролю за додержанням суб’єктами господарювання ліцензійних умов.
Також Голова Державної інспекції архітектури та містобудування розповів про перший місяць роботи інспекції та зазначив, що за цей час зуміли налагодити роботу департаментів інспекції та оптимізувати виконання дозвільно-реєстраційних функцій, так 99% звернень замовників опрацьовуються інспекторами протягом 24 годин. Щодо оглядів об’єктів та прийняття їх в експлуатацію – замовникам більше не потрібно подавати заяви за кілька місяців наперед, як це було раніше. Головні інспектори ДІАМ оперативно реагують після отримання заяви, проводять огляд та приймають рішення щодо об’єктів. І це займає всього кілька днів. Розповів Семен Кривоніс і про те, що ДІАМ сформували перелік планових перевірок на 2022 рік , наразі план завантажено на портал inspections.gov.ua для подальшого затвердження такого плану. Також інспекцієюрозпочинаються проведення позапланових перевірок щодо резонансних та скандальних будівництв.
Голова ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» Олександр Вознюк звернув увагу присутніх на те, що новостворена ДІАМ, на жаль, не має повноважень щодо тих об’єктів, які вже введені в експлуатацію, проте, які не відповідають сучасним нормам щодо доступності,інклюзивності та безбар’єрності.Протягом тривалого періоду часу в Україні під час проектування вулиць, спорудження житла, супермаркетів та громадських установ часто забували та нехтували потребами людей з інвалідністю та маломобільних груп населення. Але і людям з інвалідністю, і мамам з дитячими візками , і літнім людям так само, як і всім решті, потрібно пересуватися містом та наразі має бути створений простір дружній та зручний для всіх категорій населення. Проблема потребує негайного вирішення, проте щодо введених раніше в експлуатацію об’єктів ДІАМ повноважень немає та не може допомогти вирішити існуючу проблему. Також Олександр Вознюк висловив сумніви щодо можливості активістів фіксувати порушення на етапі будівництва та можливості звернення до ДІАМ зазначивши, що найчастіше будівельні роботи ведуться на високими парканами, охороняються, а активісти не можуть отримати фізичний доступ до об’єкту.
Учасники зустрічі виразили бажання провести ще одну онлайн-сесію з представником ДІАМ у майбутньому.

Прес-центр

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.