Онлайн-зустріч учасників Робочих груп з розробки Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні





Голова ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» Олександр Вознюк взяв участь в онлайн-зустрічі учасників Робочих груп з розробки Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні з першою леді Оленою Зеленською . Зустріч була присвячена питанням та викликам щодо втілення Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні.
Національна стратегія зі створення безбар’єрного простору розроблена у межах ініціативи Першої леді Олени Зеленської та на виконання відповідного указу Президента України. До роботи над Національною стратегією зі створення безбар’єрного простору долучилося понад 150 експертів з усієї України. Вони працювали в тематичних групах за шістьма напрямками, охоплюючи різні сфери безбар’єрності: від фізичної до цифрової. Голова ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» Олександр Вознюк був провідним експертом групи «Фізична безбар’єрність». До створення документа підійшли комплексно: він стосується як людей з інвалідністю, так і літніх людей, молоді, жінок, батьків маленьких дітей та дітей з інвалідністю.
Керівник напряму “Якість життя” ЦЕВ Isar Ednannia Василь Бабич на початку зустрічі наголосив, що Національна стратегія зі створення безбар’єрного простору України стане складовою плану дій усієї країни, адже безбар’єрність стосується кожного громадянина, кожної сфери суспільного життя і має стати новою суспільною нормою.
Перша леді Олена Зеленська подякувала експертам та громадським активістам за вагомийвнесок у роботі над документом, змістовні пропозиції, які дозволили зберегти широкий фокус на різноманітних вимірах безбар’єрності, а саме: фізичній, інформаційній, цифровій, суспільні, освітній та економічній.
Голова ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» Олександр Вознюк зазначив, що Національна стратегія зі створення безбар’єрного простору в Україні є надзвичайно важливим, але лише першим кроком, і в майбутньому усі заходи з її імплементації потребуватимуть контролю та моніторингу з боку органів державної влади, приватного бізнесу та громадянського суспільства. Адже у влади, громадськості та бізнесу має бути спільна мета – розбудова суспільства, в якому висока якість життя є доступною для всіх без виключення громадян.
Перша леді запросила учасників зустрічі до подальшої співпраці, в тому числі доєднання до консультацій щодо конкретних заходів на короткострокову перспективу в межах підготовки Плану дій на виконання Національної стратегії для того, щоб безбар’єрний і комфортний простір дійсно став важливою цінністю та суспільною нормою в Україні.

Прес-центр

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.