Ознайомлення з Рекомендаціями з питань доступності судових установ Житомирської області






25 червня 2020 року за ініціативи та технічної підтримки ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» відбувся онлайн-семінар для судових установ Житомирської області.

У заході взяли участь: представники судових установ Житомирської області, начальник Територіального управління Державної судової адміністрації України в Житомирській області Морей Василь Вікторович, його заступники та начальники відділів, керівниця ГО Інститут судового менеджменту Наталія Чумак та представники ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів».

Темою заходу стало обговорення та можливість технічного впровадження Рекомендацій напрацьованих Робочою групою із забезпечення доступності суду і судової процедури для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення у судових установах Житомирської області.

Нагадаємо, що Рекомендації були одноголосно схвалені на засіданні Ради суддів України 5 червня 2020 року та рекомендовано до застосування Державною судовою адміністрацією України, її територіальними управліннями, головами та керівниками апаратів судів.

Спікер Наталія Чумак ознайомила учасників заходу з Рекомендаціями та зазначила, з яких елементів доступності варто починати переобладнення/адаптацію приміщень судових установ задля поліпшення рівня архітектурної, транспортної, інформаційної доступності будівель органів судової влади України, так які конкретні заходи задля цього необхідно провести.

Під час семінару учасники заходу не тільки ознайомилися з Рекомендаціями та поділилися інформацією щодо відповідності судів, які вони представляють , вимогам щодо доступності та інклюзивності, а й змогли поставити злободенні запитання експертам- упорядникам Рекомендацій та одержати на них негайні відповіді.

Серед запитань, які прозвучали необхідно виокремити запитання щодо того як керівникам територіальних управлінь та судових установ провести переобладнення/адаптацію/ремонт приміщень у випадку відсутності фінансування таких видатків з державного бюджету України.
У випадку неналежного або відсутнього фінансування з державного бюджетом виходом може стати звернення за фінансуванням до місцевих бюджетів , міжнародних організацій, участь конкретного суду в певних проектах щодо доступу до правосуддя, які реалізується неурядовими інститутами, отримання грантових коштів на проведення переоснащення приміщення суду тощо.

Учасниками семінару підіймалося питання, що робити у випадку, якщо відсутня фізична можливість облаштувати нормативний елемент доступності або відсутнє фінансування на повне переобладнання судової установи згідно вимог щодо доступності для всіх категорій населення.
Також доцільно застосовувати пристрої розумного пристосування.

Окрему увагу спікери приділили питанню необхідності залучення експертів з доступності при реконструкції, переобладнані судових установ. Зазначені експерти допоможуть правильно впровадити той чи інший елемент (архітектурний, інформаційний, тощо) доступності, який у кінцевому результаті буде відповідати мінімальним потребам доступності та універсальності дизайну судових установ.

Для ознайомлення із схваленими Радою суддів України Рекомендаціями з питань доступності судових установ Організацією планується проведення аналогічних семінарів для судової влади інших областей України.

Прес-центр

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.