Партнерство «Відкритий Уряд»: нові інструменти для громадської участі


















В Міжнародний день демократії Голова ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» Олександр Вознюк долучився до онлайн-обговорення в рамках підготовки нового плану дій із впровадження Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд», яке було організоване Секретаріатом Кабінету Міністрів спільно з офісом Ради Європи в Україні в межах впровадження проєкту «Сприяння участі громадян у демократичному процесі прийняття рішень в Україні».
Тема заходу-««Ініціатива «Партнерство «Відкритий Уряд»: нові інструменти для громадської участі».
Мета заходу-напрацювати нові ідеї щодо громадської участі, які можуть бути реалізовані в рамках Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд».
Обговорення пройшло в контексті Цілі сталого розвитку -16 «Мир, справедливість та сильні інститути).
Учасники заходу працювали у малих групах з фасилітаторомта спільно напрацьовували ідеї, які в подальшому були представлені учасникам інших груп та спільно обговорені .
Щодо форм участі громадськості у взаємодії з органами державної влади можна виокремити наступні: особисті та колективні звернення громадян, запит на одержання публічної інформації, електронні петиції, збори за місцем проживання, громадські слухання, місцеві ініціативи тощо.
Олександр Вознюк зверну увагу присутніх на такий інструмент громадської участі як звернення громадян та роз’яснив, що згідно Конституції України, всі мають право надсилати особисті чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, що зобов’язанні розглянути звернення та надати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк, проте наразі належного реагування на звернення громадян з боку державних органів часто немає, так відповідь на звернення заявник одержує з порушенням строків на надання відповіді або не одержує взагалі.
Олександр Вознюк також звернув увагу присутніх на проблему комунікації та небажання окремих органів державної влади йти в ногу з часом та хоча б частково діджиталізувати свою роботу. Так, наразі, Кабінет Міністрів України не приймає та не реєструє звернення громадян, які надходить на офіційну електронну адресу КМУ. Деякі державні органи та установи у 2020 році досі не мають електронних адрес та не використовують для комунікацій мережу Інтернет.
Тобто, громадянам України під час світової пандемії COVID -19 пропонується користуватися «дідівськими» методами та відправляти звернення за допомогою національного поштового оператора-АТ «Укрпошта».
Також Голова ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» зробив акцент на явних зловживаннях та корупційних схемах з якими зіштовхувався в правозахисній діяльності. Навів приклади таких порушень та шляхи, якими можна відстоювати свої права.
Дякуємо за запрошення та за виконану роботу колегам, сподіваємось, що всі напрацювання та ідеї учасників заходу будуть втілені у життя.

Прес-центр

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *