Підготовка плану дій із впровадження Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд»



21 липня 2020 року на запрошення заступника директора Департаменту інформації та взаємодії з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів Наталії Окши представники ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» долучилися до онлайн-обговорення, присвяченого питанням скорочення економічної нерівності, соціального захисту, протидії дискримінації, безпечної міграції в рамках підготовки плану дій із впровадження Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд».
У заході також взяли участь представники Міністерства соціальної Політики, Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства, відділу забезпечення діяльності Уповноваженого Президента України з прав людей з інвалідністю Офісу Президента України, Апарату Урядового уповноваженого з прав осіб з інвалідністю, представники експертних, наукових установ та організацій, зокрема Центру економічної стратегії, Студії сучасного права, МБФ «Карітас України», Інституту демографії та соціальних досліджень імені М. В. Птухи НАН України.
Обговорення відбулося в контексті забезпечення прозорості та підзвітності діяльності органів виконавчої влади, установ та організацій, а також розвитку технологій та інновацій для забезпечення прозорості та підзвітності.
Голова ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» Олександр Вознюк акцентував увагу присутніх, що органи виконавчої влади у своїх звітах не проводять аналітику даних, не узагальнюють отримані дані та, відповідно, не роблять висновки задля покращення роботи. Звіт не має бути формальною відпискою або зазначенням статистичних даних певного органу, а органи виконавчої влади не мають складати звіт «заради того, щоб скласти звіт». Голова Організації зазначив, що вихід з цієї ситуації – громадський моніторинг діяльності органів виконавчої влади та застосування інструменту, що надасть змогу особі-читачу звіту одразу реагувати на неякісний звіт. (наприклад, спеціальна вкладка на сайті відповідного органу).
Щодо звітів про виконання бюджетних програм, Олександр Вознюк зазначив, що такі звіти також здебільшого містять бюрократично-формальні показники виконання, якості, ефективності (наприклад, кількість проведених засідань або обсяг витрачених коштів), проте не дають уявлення про досягнення кінцевих цілей бюджетних програм, зокрема щодо реального покращення становища цільових груп. Також часто бюджетні програми не відповідають цілям вищого рівня (програмі діяльності Уряду).
Щодо гарантування незалежної оцінки якості соціальних послуг Голова Організації зазначив, що гарантування оцінки якості соціальних послуг із застосуванням незалежних моніторингів відсутнє. Наявне лише право замовників залучати за згодою громадські об’єднання, що спеціалізуються на проведені зовнішньої оцінки. Відомості про результати такої оцінки не вносяться до реєстру E-social. Олександр Вознюк вказав, що необхідно нормативно передбачити обов’язок включення всіх результатів зовнішньої оцінки якості послуг до відповідного розділу реєстру E-social задля забезпечення прозорості діяльності надавачів соціальних послуг та підвищення їх якості.
Голова ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» Олександр Вознюк акцентував увагу учасників заходу на проблемі виклику екстрених служб (поліції, швидкої допомоги, служби надзвичайних ситуацій) особами з порушеннями мовлення, зору та слуху і закликав для подолання цієї проблеми звернутися до досвіду зарубіжних країн.

ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» дякує за запрошення та організований захід і має надію, що всі озвучені учасниками проблеми будуть подолані в рамках Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд».

Прес-центр

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.