Порядок проведення конкурсу державної підтримки громадських організацій осіб з інвалідністю-2020




15 квітня 2020 року за ініціативою ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» у форматі відеоконференції відбулось обговорення на тему: «Порядок проведення конкурсу державної підтримки громадських організацій осіб з інвалідністю-2020» за участю представників громадських організацій, Міністерства соціального захисту України та Фонду соціального захисту інвалідів.
У заході взяли участь:
– Громадська спілка «Луганська асоціація організацій осіб з інвалідністю»;
– Громадська організація «Стимул-осіб з інвалідністю»;
– Громадська організація «Особи з інвалідністю « Засилля. Безмежність»
– Громадська організація «Інвалідів з вадами зору з дитинства та загального захворювання «Дотик»
– Громадська організація «Миколаївська обласна організація Всеукраїнської організації «Союз осіб з інвалідністю України»;
– Громадська організація «Благодійне товариство допомоги особам з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень «Джерела»;
– Вінницький обласний осередок Всеукраїнської громадської організації «Українська спілка інвалідів-УСІ»;
-та інші організації.

Нагадаємо, що 13 квітня 2020 року Верховна Рада України прийняла Закон про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік». У законі враховані пропозиції ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» та вилучено з бюджетної програми фінансування рядок про виділення більшої частини коштів чотирьом організаціям.
До проголосованих змін чотири організації отримували без конкурсу понад 80% коштів державної фінансової допомоги, що виділялася державою на підтримку громадських організацій осіб з інвалідністю. Таким чином, на рівні закону в Україні був закріплений дискримінаційний підхід та привілейований стан одних громадських організацій над іншими.
Після проголосованих змін, ці кошти будуть направлені на конкурсні процедури розподілу, де всі громадські організації осіб з інвалідністю змагатимуться між собою своїми проектами, програмами та ідеями. Фактично, було скасовано монополію та привілейований стан на державне фінансування низки організацій.
Учасники заходу зазначили, що для повноцінного скасування монополії на державне фінансування необхідно скасувати Постанову № 183- Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для фінансової підтримки Національної Асамблеї людей з інвалідністю України, підприємств і організацій невиробничої сфери Українського товариства сліпих та Українського товариства глухих, Союзу осіб з інвалідністю України» з перенесенням частини її положень у загальну процедуру розподілу коштів на користь організацій осіб з інвалідністю, а також встановити максимальну суму коштів, які зможуть отримати організації.

Під час відеоконференції керівниками громадських організацій осіб з інвалідністю було поставлено ряд запитань уповноваженим особам Міністерства соціальної політики України та Фонду соціального захисту інвалідів щодо процедури подання кандидатур до складу конкурсної комісії з розгляду програм та проектів розроблених громадськими об’єднаннями осіб з інвалідністю, для виконання/реалізації яких надається фінансова підтримка у 2020 році, кількісного та якісного складу конкурсної комісії, конкурсної документації, яку необхідно подати, а також запитання щодо можливого конфлікту інтересів під час процедури проходження проектом конкурсу.
Також учасники заходу сподіваються, що скасування окремого рядка у Законі України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» про виділення більшої частини коштів лише чотирьом організаціям у 2020 році означає, що такий рядок не з’явиться в бюджеті на наступний рік.

Прес-центр

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.