Представники ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» провели презентаційну зустріч у Львові в рамках реалізації Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

21 серпня команда ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» відвідала місто Львів. Візит відбувся в рамках проєкту «Дослідження участі громадськості у процесах прийняття владних рішень у партнерських громадах Проєкту USAID «ГОВЕРЛА».

Нагадаємо, що з 2021 року Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» працює з 65 громадами у семи областях: Львівській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Волинській, Закарпатській та Житомирській. У липні 2023 року відбулося розширення підтримки на ще 2 області: Чернігівську та Сумську.

Метою візиту стало проведення організаційно-консультативної зустрічі з представниками цільових громад Львівської області. До заходу долучилися посадові особи органів місцевого самоврядування громад, члени громадських організацій, які здійснюють діяльність в регіоні, а саме: ГО «Спілка жінок Львівщини», Всеукраїнської громадської організації «Асоціація інвалідів-спинальників України», члени Ради адвокатів Львівської області та громадські активісти.

Виступи учасників

Учасники заходу вшанували хвилиною мовчання памʼять захисників та захисниць, які загинули за Україну, а також цивільне населення, яке стало жертвою злочинів російської федерації. «Щодня ми маємо згадувати всіх  українців, які загинули унаслідок збройної агресії російської федерації проти України. Усіх військових та всіх цивільних. Дорослих та дітей. Не забудемо та не пробачимо»,- зазначив модератор заходу, Голова ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» Олександр Вознюк.

Голова організації звернувся до присутніх з вітальним словом, висловив подяку Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» та зазначив на важливості залучення мешканців громад (зокрема ВПО, осіб з інвалідністю та жінок) до процесів прийняття рішень). Спікер роз’яснив, навіщо органам місцевого самоврядування необхідно залучати мешканців громади до процесів прийняття рішень, та зазначив, що проєкт допоможе громадам побудувати той самий «ідеальний механізм» залучення, оскільки для кожної громади-партнерки проєкту будуть розроблені окремі рекомендації, що будуть зафіксовані в аналітичному звіті.

Радниця з питань інклюзії Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» Ганна Борова долучилася до заходу в онлайн-режимі та розповіла про глобальні цілі Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» загалом та про цілі проєкту, який реалізовується ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів», а також його перші результати та здобутки. Доповідь супроводжувалась презентацією матеріалів напрацьованих організацією в межах цільових візитів до партнерських громад Полтавської та Житомирської областей. Пані Ганна зазначила, що успішний досвід в партнерських регіонах надихає на плідну співпрацю з мешканцями та органами влади Львівської області, адже напрацьовані механізми взаємодії дозволяють отримати бажаний результат.

               На обговорення були винесені такі питання:

  1. запит громадськості щодо залучення до процесів прийняття владних рішень: практичні кейси;
  2. залучення громадян до прийняття рішень на місцевому рівні та активізація роботи громадських організацій або ініціатив на обласному рівні;
  3. проблеми та виклики щодо залучення громадян до процесів прийняття владних рішень на місцевому та обласному рівні.

Окрім того обговорили і проблеми, які наявні у органу місцевого самоврядування щодо забезпечення залученості громадян до процесів прийняття рішень, а також забезпечення інформаційного компоненту/взаємодії.

Було озвучено наступні тези:

  1. відсутність належного технічного забезпечення органів ОМС. Так, комп’ютерна техніка окремих громад є застарілою, такою, що часто виходить з ладу та не дає змогу працювати в належному режимі. Генератори, системи доступу до інтернету в режимі блекауту, який був викликаний обстрілами енергетичної системи держави, також відсутні у більшості органів ОМС. Все це впливає на роботу органу влади та унеможливлює вчасне інформування мешканців щодо питань, які винесені на обговорення, розміщення інформації на офіційних інформаційних ресурсах ОМС, вчасного надання відповіді на запити про доступ до публічної інформації тощо.
  2. проблема відтоку кваліфікованих кадрів з органів ОМС. Причиною цьому слугують такі фактори як низька заробітна плата, військові дії на території України, які змусили великий відсоток працівників ОМС переміститися за межі України для збереження власного життя та здоров’я, а також життя та здоров’я членів їх сімей;
  3. відсутність у мешканців громад розуміння механізмів та способів залучення до процесів прийняття рішень.

Учасники заходу мали змогу поставити запитання щодо змісту проєктної діяльності, зокрема й щодо запланованих фокус-групових досліджень. Зазначимо, що ці заходи будуть проведені в таких громадах області: Жовківській, Бродівській, Рава-Руській, Добротвірській, Золочівській, Городоцькій, Козівській, Оброшинській, Сокільницькій, Жидачівській громадах.

З нетерпінням очікуємо зустрічей з представниками цільових громад для продовження спілкування.

Стежте за нашими оновленнями, інформація щодо проєктної діяльності в межах кожної з громад буде додатково висвітлена організацією.

Цей захід було проведено Всеукраїнською громадською організацією інвалідів «Правозахисна спілка інвалідів» в рамках проєкту «Дослідження участі громадськості у процесах прийняття владних рішень у партнерських громадах Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» та став можливим завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст цього заходу не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США.  

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *