12 квітня 2021 року відбулося третє засідання міжвідомчої робочої групи Кабінету Міністрів України з розроблення проєкту Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні під головуванням Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля та за участі першої леді Олени Зеленської. Обговорення було присвячене фінальній версії документу Стратегії перед її винесенням на розгляд Кабінету Міністрів. Розробка Стратегії відбувається у межах ініціативи Олени Зеленської.
На засіданні Олексій Чернишов, Міністр розвитку громад та територій представив результати роботи групи – проєкт Національної стратегії. Також учасники засідання обговорили подальші кроки по виконанню передбачених завдань і заходів.
Одним з ключових напрямків Нацстратегії є фізична безбар’єрність, адже фізичний рівень безбар’єрності є базовим для Стратегії, оскільки доступність публічного простору та транспорту є передумовою щоденного пересування громадян. Це те, що стосується всіх: людей з інвалідністю, молодих батьків, людей старшого віку та кожного, хто прагне комфортного простору для себе та своїх близьких.
Голова ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» Олександр Вознюк брав активну участь у розробці стратегії та у якості провідного експерту напрямку «Фізична безбар’єрність» спільно з колегами визначив основні проблеми напрямку, які існують станом на сьогоднішній день, а також шляхи та способи їх подолання.
ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» зазначає, що наразі в Україні сотні тисяч громадян щоденно зіштовхуються з бар’єрами. Безбар’єрність має стати суспільною нормою у всіх сферах: у роботі, у послугах, в освіті, у самовираженні тощо – безбарєрність стосується усіх українців. Саме ця мета і принцип лягли в основу створення Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні. В фінальному проєкті Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні передбачаються шість основних напрямків формування безбар’єрності: фізична, інформаційна, цифрова, суспільна( громадська), освітня, економічна.
Для того, щоб якісно пропрацювати кожен із перелічених напрямків формування безбар’єрності до створення Національної стратегії було залучено максимально широке коло спеціалістів, експертів, профільних фахівців, громадських та благодійних організацій. Національна стратегія була розроблена міжвідомчою робочою групою при Кабінеті Міністрів України, до якої увійшли 11 міністрів, народні депутати, представники Офісу Президента України, Національного інституту стратегічних досліджень, громадянського суспільства та експерти.
Наразі очікуємо на затвердження Нацстратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні Кабінетом Міністрів України. Це стане, безперечно, кроком вперед для української держави та суспільства.
Нагадаємо, що Національна стратерія зі створення безбар’єрного простору в Україні розроблена в мажах ініціативи Першої леді Олени Зеленської «Без бар’єрів» та на виконання Указу Президента України Володимира Зеленського.
Прес-центр