Протезування військових і людей, які постраждали внаслідок російської агресії

19 лютого 2023 року Голова організації Олександр Вознюк виступив у якості запрошеного експерта в етері Національного телемарафону «Єдині новини» щодо питань протезування військових і людей, які постраждали внаслідок російської агресії.

Пан Олександр вказав, що протезування – це те, що допомагає нашим захисникам, захисницям та цивільним людям, які пережили ампутацію, повернутися до активного життя. Особливо актуальним це стало під час війни.

Спікер додав, що наразі в Україні протезування є безкоштовним, але в цьому процесі є власні виклики та проблеми, які необхідно вирішити для того, щоб громадяни могли фактично реалізувати право на отримання безкоштовного протезу. Ряд проблем мав місце і до початку повномаштабного вторгнення і він неодноразово звертав увагу чиновників на це, а наразі завдяки війні це лише стає більш очевидним. Було вказано, що поранені військовослужбовці місяцями чекають на довідку про обставину порання з військової частини. Інколи причина в тому, що частина повністю фізично знищена та необхідний час для відновлення всіх документів, проте часто причиною є зайві бюрократичні процедури.

Також пан Олександр розповів глядачам про алгоритм дій для отримання протезу верхньої або нижньої кінцівок, та зазначив, що для цього необхідно зібрати наступний пакет документів:

1) для військових – паспорт та РНОКПП (ідентифікаційний код), копію посвідчення учасника бойових дій, довідку про обставини травми від командира військової частини, висновок військово-лікарської комісії (ВЛК);

2) для цивільних осіб – паспорт та РНОКПП (ідентифікаційний код).

Усі зазначені документи необхідно подати до ЦНАПу, місцевого відділення Служби соціального захисту або через особистий електронний кабінет особи з інвалідністю. Після погодження Фондом соціального захисту осіб з інвалідністю вашої заявки через електронний кабінет або за місцем подачі заявки, ви отримаєте направлення на протезування та зможете обрати підприємство та підписати з ним договір про виготовлення необхідного протезу.

Підприємство можна обрати будь-яке, що займається виробництвом необхідних вам протезів, а Фонд соціального захисту осіб з інвалідністю відшкодує виробникам вартість вашого протеза. У випадку якщо кошти вимагають у вас необхідно повідомити правоохоронні органи про такий факт та не передавати кошти та/або інші блага.

Під час вибору підприємства, спікер порадив звернути увагу та фрахувати наступні фактори:

  • географічну близькість до виробника (адже протез зазвичай необхідно постійно обслуговувати та/або може знадобитися ремонт або заміна елемента);
  • досвід виробників, репутацію на ринку, спеціалізацію, наявність необхідних послуг;
  • рекомендації та відгуки тих осіб, які скористувалися послугами того чи іншого виробника.

Нагадуємо, що Національний телемарафон «Єдині новини» – це інформаційний телемарафон, запущений 24 лютого 2022 року з метою інформування населення щодо ситуації в Україні від початку повномасштабного російського вторгнення в Україну. Переглянути етери можна за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=WY8sDvZdWEA

Всеукраїнська громадська організація інвалідів «Правозахисна спілка інвалідів» з радістю вкотре долучається до Національного телемарафону щодо питань інформування та консультування людей з інвалідністю під час війни та в подальшому буде здійснювати таку співпрацю.

Разом до перемоги!

Прес-центр

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.