Урядовий уповноважений з прав осіб з інвалідністю Раїса Панасюк провела зустріч із представниками органів суддівського врядування та самоврядування



23 травня 2018 року у Кабінеті Міністрів України відбулася зустріч Урядового уповноваженого з прав осіб з інвалідністю Раїси Панасюк із представниками органів суддівського врядування та самоврядування.
Для участі у зустрічі, проведення якої ініційовано керівниками Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Правозахисна спілка інвалідів», було запрошено представників Вищої ради правосуддя, Верховного Суду, Державної судової адміністрації України та Ради суддів України з метою обговорення подальших спільних дій із забезпечення доступності судів та судової процедури для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.
Зустріч відбулась у рамках активізації співпраці Урядового уповноваженого з прав осіб з інвалідністю Раїси Панасюк з органами судової влади з метою створення необхідних умов для осіб з інвалідністю, які дають їм змогу вести повноцінний спосіб життя відповідно до індивідуальних особливостей, забезпечення доступності особам з інвалідністю та іншим маломобільним групам населення до судових органів.
Зокрема,Раїса Панасюк повідомила, що до 1 липня 2018 року Урядовим уповноваженим з прав осіб з інвалідністю проводиться аудит архітектурної, інформаційної та іншої доступності державних органів та установ для таких осіб, визначається кошторис робіт для забезпечення доступності з метою врахування витрат на відповідні роботи у державному та місцевому бюджетах на 2019–2020 роки.
Голова Комітету Ради суддів України, інформуючи Урядового уповноваженого зазначив, що саме Рада суддів України, яка свого часу підтримала ініціативу ВГОІ “Правозахисна спілка інвалідів” щодо забезпечення доступності до органів судової влади, й надалі сприятиме реалізації та контролюватиме виконання основних напрямків програми.
“У програмі йдеться не тільки про забезпечення приміщень судів пандусами, мова йде про комплексне вирішення питання, а це й інформування через сайти судів, із використанням спеціальних програм, слабочуючих та слабобачачих осіб, і наявність у судах інформації, яка б дублювалася шрифтом Брайля, і створення необхідних санітарних умов”, – сказав Вадим Бутенко.
Заступник начальника управління інформації та забезпечення комунікаційної діяльності секретаріату Вищої ради правосуддя Ірина Паламарчук звернула увагу Урядового уповноваженого з прав осіб з інвалідністю Раїси Панасюк, що силами працівників секретаріату ВРП та за підтримки керівництва Ради на сьогодні вжито низку заходів, зокрема встановлено інформаційні таблички «Вхід для людей на візку» та «Виклик допомоги», що покликані допомогти особам з інвалідністю в разі відсутності особи, яка супроводжує відвідувача, потрапити до будівлі ВРП.
Загалом, як зазначила пані Урядовий уповноважений, безбар’єрний доступ для осіб з інвалідністю має забезпечуватися в усіх державних установах та організація. Щодо судової влади, то на її думку тут вже зроблено багато, особливо у приміщеннях, які новозбудовані або капітально відремонтовані.
Ірина Паламарчук також повідомила учасникам зустрічі про необхідність приведення сайтів судових установ у відповідність до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 26 вересня 2013 року № 730 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 4 січня 2002 року № 3 і від 29 серпня 2002 року № 1302» з метою забезпечення доступності інформації на офіційному веб-сайті «Судова влада» для користувачів із вадами зору та слуху.
Загалом, як зазначила пані Урядовий уповноважений, безбар’єрний доступ для осіб з інвалідністю має забезпечуватися в усіх державних установах та організація. Щодо судової влади, то на її думку тут вже зроблено багато, особливо у приміщеннях, які новозбудовані або капітально відремонтовані.
Урядовий уповноважений з прав осіб з інвалідністю закликала органи державної влади щоквартально оновлювати на своїх сайтах інформацію щодо доступності для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення з розміщенням фото об’єктів, що відповідають вимогам державних будівельних норм, а саме: місць для паркування, вхідних частин будівель, при облаштуванні яких має бути врахована ширина дверей, наявність безбар’єрного та безперешкодного проїздів, маркувань для незрячих, а також місць прийому громадян, туалетних кімнат, місць доступу до всіх поверхів будівлі, ліфтів, вказівників тощо.

Прес-центр

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.