14-15 червня у Києві відбувся V Міжнародний судово-правовий форум, який зазвичай організовує газета “Юридична практика”. Цьогоріч до неї долучилися Вища рада правосуддя, Вища кваліфікаційна комісія суддів України та Координатор проектів ОБСЄ в Україні.
Зважаючи на те, що за останній рік, з часу проведення попереднього форуму, у судовій владі України відбулися кардинальні зміни – внесено зміни до Основного Закону держави в частині правосуддя, прийнято нові закони “Про судоустрій і статус суддів” та “Про Вищу раду правосуддя”, представники професійної юридичної спільноти обговорили ключові питання змін у сфері правосуддя, тим більше, що на часі прийняття нового закону “Про Конституційний Суд України”, внесення змін до процесуальних кодексів, в закон про адвокатуру, до завершення наближається конкурс на посаду суддів до нового Верховного Суду.
Відкривали форум, з вітальним словом Олексій Філатов – заступник Глави Адміністрації Президента України, Ігор Бенедисюк – Голова Вищої ради правосуддя та Сергій Козьяков – Голова Вищої кваліфікаційної комісії України. У своїх виступах вони наголошували на тому, що всі зміни, які відбуваються у судовій владі, мають на меті забезпечити незалежність судової влади і вільний доступ громадян до правосуддя.
Тема незалежності була ключовою і у доповіді Голови Ради суддів України Валентини Сімоненко. Очільниця суддівського самоврядування зазначила, що на законодавчому рівні питаннями суддівської незалежності має займатися Вища рада правосуддя, але і Рада суддів України цієї функції не позбавлена. На думку Валентини Сімоненко, Рада суддів України і надалі відіграватиме у цьому питані ключову роль.
Форум став майданчиком для фахових дискусій і обміну думками представників професійної юридичної спільноти — суддів, адвокатів, прокурорів, представників юридичного бізнесу, органів влади, відомих вчених, вітчизняних і міжнародних експертів-правників. Упродовж двох днів учасники заходу обговорили головні здобутки судової реформи і подальші кроки у цьому напрямі, проаналізували тенденції актуальних практик (податкових, трудових, банківських спорів та спорів із митницею, кримінальної відповідальності, захисту права власності та банкрутства), ознайомились із міжнародним досвідом функціонування інституту конституційної скарги, а також у рамках панельних дискусій шукали відповіді на концептуальні питання: «Чи виправдалися очікування бізнесу від судової реформи?» і «У чому полягає нова філософія судової комунікації?».
В V Міжнародному судово-правовому форумі також взяли участь адвокати та члени ВГОІ “Правозахисна спілка інвалідів” на чолі з Головою організації Олександром Вознюком.
Прес-центр