Як уникнути погіршення психологічного стану в умовах карантину



14 травня 2020 року за ініціативи та технічної підтримки ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» відбулось практичне заняття на тему: «Як уникнути погіршення психологічного стану в умовах карантину».
Захід відбувся у форматі відеоконференції.
Порадами щодо того як зберегти душевну рівновагу, психічне здоров’я та не піддаватися паніці на період карантину поділилися психолог-гіпнотерапевт, експерт телеканалу «Інтер» та програми «Стосується кожного» – Тетяна Гайгель та психолог, експерт з соціальної, професійної та трудової реабілітації людей з інвалідністю – Любомир Гайгель.
Олександр Вознюк висловив подяку спікерам за їхню працю та наголосив, що під час встановленого законодавством карантину небайдужі фахівці-психологи продовжують діяльність спрямовану на забезпечення збереження та зміцнення психологічного здоров’я осіб з інвалідністю, сприяння забезпеченню психологічної безпеки , наданню психологічної допомоги.
Надання психологічної підтримки особам з інвалідністю в умовах карантинних заходів є надзвичайно важливим, а людина з інвалідністю не має залишатися із своїми внутрішніми переживаннями та страхами сам на сам. Цим особам потрібне живе спілкування, обговорення власних переживань зі спеціалістом, а також отримання дієвого механізму подолання психологічних проблем, що виникають.
Психолог Любомир Гайгель наголосив, що важливо навчитися розрізняти корисні й не корисні переживання та прояви тривоги ,а також зазначив, що не потрібно турбуватися про те, що минуло і те, що ще не настало, а необхідно напрацьовувати вміння «жити у моменті» та поділився власними лайфхаками, які дозволяють йому жити в стані «carpediem».
Також психолог розповів , що знімати прояви тривожності та боротися зі стресом можна роблячи комплекс нескладних фізичних вправ; вправи були продемонстровані спікером та опробуванні учасниками заходу.
Психолог Тетяна Гайгель розповіла учасникам семінару про користь медитацій для тіла та душі, зазначивши, що серед позитивних ефектів медитації є: покращення настрою та здатності насолоджуватися життям, поліпшення здатності концентруватися, підвищення рівня організації мислення, зниження рівня стресу, депресії, тривоги, посилення імунітету.
Спікер надала декілька порад для тих, хто хоче почати медитувати, а також, для закріплення отриманих знань учасниками, провела медитацію під назвою «З любов’ю в серці».
Завершивши медитацію учасники обговорили свої враження та емоції від нового досвіду.

Прес-центр

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.