Як забезпечити інклюзивний підхід не у декларації, а на ділі




27 жовтня 2020 року за сприяння Мультимедійної платформи іномовлення України «УКРІНФОРМ» було проведено експертну дискусію на тему : «Як забезпечити інклюзивний підхід не у декларації, а на ділі».
Захід організовано в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.
Учасниками заходу стали:
Анна Борова –представник ПРООН
Олександр Вознюк – член Громадської ради при Комітеті Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів, Голова Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Правозахисна спілка інвалідів.
Микола Надулічний – радник патронатної служби голови Луганської обласної державної адміністрації та голова громадської спілки Луганська Асоціація організацій осіб з інвалідністю
Дмитро Щебетюк – засновник ініціативи Доступно.UA, автор проекту «Тостер. Рейтинг доступності міст України». Блогер, мандрівник, спортсмен, музикант.
Захід транслювався в режимі реального часу за допомогою YouTube та Facebook, у всіх бажаючих була можливість поставити запитання спікерам.
Під час заходу було обговорено ряд важливих питань серед яких:
-Що перешкоджає впроваджувати інклюзивний підхід та розширювати безбар’єрний доступ для різних категорій людей?
-Які є можливості мультиплікації існуючих інновацій та інструментів для забезпечення інклюзивного підходу?
-Яким чином можна активізувати представників різних груп та суспільство для підвищення активності та мотивації у прагненні до забезпечення безбар’єрного доступу?

Олександр Вознюк зазначив, що надзвичайно важливим завданням є створення інклюзивного суду, доступ до якого матимуть як особи з інвалідністю, так і маломобільні групи населення задля забезпечення реального доступу до правосуддя усіх категорій населення. Спікер вказав, що Всеукраїнською громадською організацією інвалідів «Правозахисна спілка інвалідів» було проведено моніторинг судів України, який показав, що дуже невелика кількість судових установ, які функціонують на території України справді відповідають вимогам щодо доступності (архітектурної, транспортної, інформаційної).
Голова ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» акцентував увагу на проблемі, яка існує на сьогодні та зазначив, що ситуація потребує негайного вирішення оскільки недопустимо створювати такі умови, коли особа фактично не має доступу до інструменту захисту своїх порушених прав-суду. Суди мають бути зразками для наслідування для інших державних органів щодо забезпечення рівня доступності для всіх категорій громадян.
Також спікер звернув увагe присутніх на наступну проблему: частина будівель та приміщень, що використовуються судами України належать комунальним підприємствам, перебувають у приватній або державній власності, а тому переобладнення/ремонт таких будівель потребує додаткового та тривалого процессу погодження з власниками документів задля проведення необхідних змін.
Не оминув Олександр Вознюк тему надання державної фінансової підтримки громадським організаціям осіб з інвалідністю, вказавши на дискримінаційний підхід, який існує сьогодні та фінансову підтримку окремих «обраних» громадських організацій осіб з інвалідністю, які одержують фінансування не через конкурс проектів, а тільки за факт свого існування. На сьогодні мова йде про 66 мільйонів гривень, які без конкурсу надають окремим громадським організаціям та які відображені окремим рядком у Додатку до державного бюджету. Тобто, говорячи про розвиток інклюзивного суспільства, сам законодавець ставить фільтри та бар’єри для громадських організацій осіб з інвалідністю, виділяє та надає переваги одним громадським організаціям.
Всеукраїнська громадська організація інвалідів «Правозахисна спілка інвалідів» вдячна Організаторам заходу за проведену експертну дискусію, можливість вільно висловити свої думки та позиції, а також Мультимедійній платформі іномовлення України «УКРІНФОРМ» за технічну підтримку заходу.

Для тих, хто не встиг або не мав технічної можливості переглянути пряму трансляцію з заходу зазначаємо, що відеоматеріал доступний на YouTube-каналі Укрінформу за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=cRi1QzKr71E&t=2845s та доступний для перегляду у будь-який час 😉

Прес-центр

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *