Засіданні Комітету Освітніх та Наукових перспектив Жіночої Ділової Палати України






30 березня 2021 року Голова ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» Олександр Вознюк у якості експерта взяв участь у відкритому засіданні Комітету Освітніх та Наукових перспектив Жіночої Ділової Палати України «Сучасна освітня платформа! Хто? Коли? Як?» та надав відповіді на запитання, які виникли у членкинь комітету та стосувалися освітньої сфери серед яких питання щодо якості надання освітніх послуг, відповідальності у разі неякісного їх надання та механізмів правового захисту здобувачів освіти, процесу акредитації навчальних закладів та підстав для втрати ліцензії останніми, а також зазначив на що варто звернути увагу перед тим як обрати той чи інший навчальний заклад.
Також обговорили і необхідність впровадження інклюзивного навчання та освіти в Україні. Олександр Вознюк зазначив, що підтримує практику навчання дітей з інвалідністю у дошкільних, загальноосвітніх та вищих навчальних закладах у змішаних класах/групах разом з іншими дітьми. На думку Голови ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» кожен навчальний заклад за своєю філософією повинен бути інклюзивним. Це означає готовність у будь-який час прийняти кожну дитину, прагнучи створити максимально сприятливе середовище для розвитку її потенціалу та розкриття її здібностей. Спікер виокремив ряд переваг інклюзивної освіти: для дітей з особливими освітніми потребами-це покращення навичок спілкування з однолітками внаслідок чого поліпшується когнітивний, мовний, моторний, соціальний, інтелектуальний та емоційний розвиток дітей, можливість участі в громадському житті; діти вчаться природно сприймати і толерантно ставитися до людських відмінностей, налагоджувати й підтримувати дружні стосунки з людьми, які відрізняються від них; вчителі інклюзивних класів краще розуміють індивідуальні особливості учнів, а також оволодівають різноманітними педагогічними методиками.
Акцентував увагу і на питанні архітектурної та інформаційної доступності навчальних закладів, зазначивши, що наразі не можна стверджувати, що всі навчальні заклади України є доступними для здобувачів освіти – людей з інвалідністю.
ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» дякує організаторам заходу за запрошення та обговореннятаких важливих питань.

Прес-центр

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *