Засідання Громадської ради при Комітеті Верховної ради з питань соціальної політики та справ ветеранів


25 лютого 2021 року відбулося засідання Громадської ради при Комітеті Верховної ради з питань соціальної політики та справ ветеранів до складу якої входить ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів».
Нагадаємо, що основними завданнями Громадської ради є здійснення громадського контролю та експертної оцінки за практикою застосування законодавчих актів та сприяння врахування Комітетом громадської думки під час формування та реалізації державної політики у сферах, які належать до предметів відання Комітету.
Учасники засідання обговорили ряд проблемних питань серед яких: проект Закону про внесення змін до статті 67 Кодексу законів про працю України щодо узгодження вітчизняного законодавства із законодавством країн членів Європейського Союзу у питанні перенесення робочих днів№ 4597, проект Закону про заходи щодо упорядкування системи розрахунків розмірів прожиткового мінімуму, соціальних виплат, грошових платежів і стягнень та плати за надання адміністративних послуг (адміністративного збору) № 5045 та проект Закону про внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо визначення поняття трудових відносин та ознак їх наявності № 5054.
Щодо проекту Закону про заходи щодо упорядкування системи розрахунків розмірів прожиткового мінімуму, соціальних виплат, грошових платежів і стягнень та плати за надання адміністративних послуг (адміністративного збору) Голова ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» Олександр Вознюк вказав, що зазначений проект є потрібною ініціативою, але потребує доопрацювання. Він зазначив, що прожитковий мінімум є базовим державним соціальним стандартом, на основі якого визначаються державні соціальні гарантії у різних сферах життя суспільства. Протягом тривалого періоду стан соціальної політики в Україні демонструє малу ефективність формування системи соціальний стандартів і гарантій на основі прожиткового мінімуму причиною чого є існування низки проблем, серед яких, зокрема: відсутність регулярного перегляду та затвердження наборів продуктів харчування, непродовольчих товарів і послуг, що призвело до втрати ними зв’язку з відображенням життєво необхідних витрат людини, детермінованих об’єктивними реаліями сучасності. Крім того, чинний на сьогодні нормативний метод встановлення прожиткового мінімуму характеризується певним нав’язуванням системи цінностей стосовно вибору між окремими продуктами, товарами та послугами. Визначення нормативу так званих фундаментальних потреб людини відображає більше позицію посадовців або уявлення окремих науковців, ніж реальні споживчі потреби людини на достатньому рівні.
Проектом Закону зокрема, пропонується удосконалити методологію формування прожиткового мінімуму та перейти від нормативного методу розрахунку на нормативно-структурний, суть якого полягає у нормативному визначенні продовольчої складової відповідно до фізіологічної потреби організму людини. Окрім цього, встановлюються принципи визначення прожиткового мінімуму. Так, вартість наборів продуктів харчування буде визначатися нормативним методом виходячи із встановлених нормативів споживання. Набори продуктів харчування визначатимуться для основних соціальних і демографічних груп населення в натуральних показниках і переглядатимуться в разі зміни нормативів фізіологічної потреби організму людини в продуктах харчування.
Також на засіданні були прийняті важливі рішення щодо подальшої роботи Громадської ради.
Далі буде. Слідкуйте за нашими новинами на офіційному сайті та групі ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» у мережі Facebook.

Прес-центр

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.