Засідання Громадської ради при Міністерстві соціальної політики України

19 жовтня 2022 року відбулося онлайн-засідання Громадської ради при Міністерстві соціальної політики України.

Нагадаємо, що Громадська рада при Міністерстві соціальної політики України – це постійно діючий колегіальний виборний консультативно-дорадчий орган. Мета утворення Громадської ради – забезпечення участі громадян в управлінні державними справами, врахування громадської думки під час формування та реалізації державної політики у сферах зайнятості населення та трудової міграції, трудових відносин, соціального захисту населення, надання соціальних послуг, з питань сім’ї та дітей, захисту депортованих за національною ознакою осіб, забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, попередження насильства в сім’ї, а також  здійснення громадського контролю за діяльністю Міністерства соціальної політики України та налагодження ефективної взаємодії з громадськістю.

Долучилася до онлайн-сесії також Міністр соціальної політики України Оксана Жолнович,  Державний секретар Міністерства соціальної політики України Наталія Ненюченко  та чиновники вищезазначеного міністерства.

Члени Громадської ради ініціювали обговорення ряду важливих питань серед яких :

  • питання протезування військовозобов’язаних та ситуації щодо фінансування забезпечення протезами військовозобов’язаних;
  • розгляд проектів нормативно-правових актів, розроблених Мінсоцполітики та надісланих для погодження Громадській раді.

Голова ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» Олександр Вознюк зазначив, що озвучені членами Громадської ради проблеми щодо ситуації з фінансуванням забезпечення протезами та протезування військовозобов’язаних мають бути подолані державою у найближчий час. Досі не всі військовозобов’язані, які отримали травми внаслідок військових дій до повномаштабного вторгення РФ змогли отримати необхідну допомогу, а кількість воїнів, які отримали ушкодження здоров’я після 24 лютого є також великою та , на жаль, зростає кожен день. Держава має належним чином піклуватися про своїх захисників та забезпечити їх сучасними та якісними протезами, а також забезпечити їх подальшу реабілітацію.

Відносно проекту Постанови щодо надання фінансової підтримки громадським об’єднанням осіб з інвалідністю в умовах воєнного стану, Голова Організації зазначив, що у проекті документу міститься підміна понять, а  оплата надання соціальних послуг організаціями – це не надання інституційної підтримки ГО.

Згадав Олександр Вознюк і про те, що держава не надала особливої допомоги ОГС, які постраждали від кризи через пандемію COVID-19. А відсутність фінансової підтримки під час повномаштабної війни остаточно призведе до значних втрат сектору внаслідок відтоку кваліфікованих кадрів серед громадських активістів та волонтерів.

Ознайомитися з повним переліком питань порядку денного ви можете з посиланням:

https://www.msp.gov.ua/news/22277.html

Рухаємось далі!

Прес-центр

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.