26 листопада 2024 року відбулося чергове засідання Громадської ради при Міністерстві соціальної політики України. На засіданні було представлено та обговорено кілька ключових проєктів нормативно-правових актів (НПА), розроблених Мінсоцполітики та надісланих для розгляду Громадській раді. Всі вони мають важливе значення для соціальної політики України.
Зокрема, йшлося про проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення реабілітації дітей з інвалідністю». Цей законопроєкт спрямований на вдосконалення механізмів використання бюджетних коштів для реабілітації дітей з інвалідністю. За словами члена Громадської ради при Міністерстві соціальної політики України, голови ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» Олександра Вознюка, який взяв участь у засіданні, ініціатива звернень забезпечує максимальну прозорість та доступність фінансування, а також створює умови для розширення спектра послуг реабілітації.
Обговорено було й проєкт розпорядження КМУ «Про схвалення Стратегії цифрового розвитку соціальної сфери на період до 2027 року та затвердження операційного плану заходів з її реалізації». Цей документ передбачає створення цифрової платформи та системи ефективного надання соціальних послуг. Стратегія реалізації автоматизації багатьох процесів, інтеграція баз даних та впровадження онлайн-сервісів для громадян.
Ще один розглянутий документ — проєкт постанови КМУ «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 1 червня 2020 р. № 427 і від 26 серпня 2020 р. № 783». Метою цього проєкту є удосконалення механізмів надання соціальних послуг і розвитку систем підтримки людей, які виявилися в складних життєвих потребах.
Проєкт розпорядження КМУ «Про схвалення Концепції Державної цільової програми з розвитку волонтерської діяльності в Україні на період до 2030 року», який теж розглянули члени Громадської ради, спрямований на створення сприятливих умов для розвитку цієї волонтерської діяльності в Україні. Зокрема, на вдосконалення законодавства, підтримку волонтерських ініціатив та забезпечення їх інтеграції в систему соціальної допомоги.
Кожен з проєктів НПА був детально обговорений членами Громадської ради. Представники громадських організацій висловили свої зауваження та пропозиції, зокрема щодо прозорості реалізації цих ініціатив та забезпечення їх практичної ефективності.
Під час засідання також йшлося про допоміжні засоби реабілітації: представники міністерства підбили підсумки роботи в цій сфері та презентували нові можливості для отримання засобів людям з інвалідністю.
У порядку денному були й бюджетні питання: проаналізовано виконання Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» та подано соціальні програми, що ввійшли до бюджету на 2025 рік.
Громадська рада також розглянула та погодила пропозиції до проєкту орієнтовного плану консультацій з громадськістю на 2025 рік. Учасники засідання заслухала доповідь голови Правління БО «Вільна зона» Олексія Загребельного щодо викликів сучасності та актуальність розбудови послуг соціальної адаптації різних категорій населення.