Засідання керівного комітету проекту «Розвиток соціальних прав людини як ключовий чинник сталої демократії в Україні»













26 лютого 2021 року відбулося друге засідання керівного комітету Проекту Ради Європи «Розвиток соціальних прав людини як ключовий чинник сталої демократії в Україні» в якому взяли участь представники ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів».
Нагадаємо, що Україна ратифікувала Європейську соціальну хартію 21 грудня 2006 року, прийнявши 76 із 98 її положень. Отже, 15 років пройшло з моменту ратифікації Хартії, яка практично є міжнародною Конституцією у сфері забезпечення соціальних прав людей.
Діяльність Проекту «Розвиток соціальних прав людини як ключовий чинник сталої демократії в Україні» спрямована на підтримку влади у розвитку соціальних прав та наданні соціальних послуг відповідно до Хартії та релевантних стандартів, вдосконалення процесу моніторингу прийнятих положень Хартії шляхом підвищення якості національних звітів, консолідацію потенціалу професіоналів у сфері забезпечення соціальних прав та підвищенні обізнаності про Хартію та її механізм серед населення. Зазначимо, що Проект охоплює три пріоритетні напрямки: права дітей (статті 7 та 17 Хартії), права людей з інвалідністю (стаття 15 Хартії) та права літніх людей (стаття 23 Хартії). Також діяльність Проекту відповідає керівним принципам Стратегії гендерної рівності Ради Європи та спрямована у двох напрямках: зміни законодавства та зміни на практиці, приведення практики до правових стандартів.
Учасникам заходу були представлені результати роботи згідно Проекту за минулий рік та запропоновано було обговорити вказані досягнення. Також присутні затвердили план дій на залишковий період імплементації Проекту та обговорили можливі подальші дії у сфері захисту соціальних прав людини в Україні та подальшу співпрацю.
Голова ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» Олександр Вознюк звернув увагу присутніх на проблеми забезпечення та захисту прав людей з інвалідністю в Україні.
Перше на що вказав спікер -це дискримінаційні положення, які наявні в нормативно-правових актах Кабінету Міністрів України та які стосуються осіб з інвалідністю, а також громадських об’єднань осіб з інвалідністю і наразі оскаржуються у суді.
Також, Олександр Вознюк розповів присутнім про проблеми щодо працевлаштування та захисту трудових прав людей з інвалідністю в Україні. Спікер зазначив, що аналіз національного законодавства та практики його застосування свідчать про серйозні перешкоди в реалізації права на працю особами з інвалідністю. На сьогоднішній день державна політика працевлаштування людей з інвалідністю фактично оминає державні установи. Натомість, весь тягар зайнятості, включаючи й відповідальність за невиконання нормативу та створення умов на робочих місцях, покладено на приватний сектор, якому, напевне, потрібні не фахівці, що пройшли по конкурсу, а просто люди з інвалідністю «для галочки».
Голова ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» не оминув увагою питання надання соціальних послуг та виплат людям з інвалідністю, оздоровлення та реабілітації останніх, а також надав пропозиції щодо подальшої діяльності в межах проекту «Розвиток соціальних прав людини як ключовий чинник сталої демократії в Україні».
Далі буде. Слідкуйте за нашими новинами на офіційному сайті та групі ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» у мережі Facebook.

Прес-центр

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *