Засідання міжвідомчої робочої групи з розробки Національної стратегії безбар’єрності








09 лютого 2021 року відбулося перше засідання міжвідомчої робочої групи з розробки Національної стратегії безбар’єрності на якому учасники заходу визначалися з подальшим планом роботи та виокремили шість основних напрямів з формування безбар’єрності в масштабах України.
В засіданні робочої групи взяли участь перша леді України Олена Зеленська, Міністр соціальної політики України Марина Лазебна, Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов, Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов, радник прем’єр-міністра України, виконавчий директор Центру економічного відновлення Кирило Криволап, інші міністри за напрямками. Загалом до робочої групи входять 11 діючих міністрів України.
До цих напрямів увійшли: соціальна, освітня, економічна, громадянська, фізична та цифрова безбар’єрність. Під кожен виділений стратегічний напрям сформовані тематичні експертні робочі групи.
Голова ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» Олександр Вознюк став координатором та провідним експертом напрямку «Фізична безбар’єрність», стратегічна мета якого створення середовища, в якому громадські місьця, транспорт і послуги є фізично доступними для всіх суспільних груп, включаючи людей з інвалідністю, маломобільних груп, батьків з дітячими візочками та ін.
Перша леді України Олена Зеленська привітала всіх учасників робочої групи, підкреслила актуальність питання безбар’єрності та зазначила, що головна мета стратегії, розробка якої відбувається-це врахування потреби усіх груп населення, у тому числі, осіб з інвалідністю, літніх людей, молоді, жінок, а також батьків малолітніх дітей.
Міністр розвитку громад та територій України, голова міжвідомчої робочої групи Олексій Чернишов вказав, що Національна стратегія безбар’єрності має бути спрямована на розширення практики інклюзії, недискримінації та забезпечення рівних можливостей для всіх груп населення, зокрема осіб з інвалідністю, людей похилого віку, молоді, жінок, а також батьків малолітніх дітей і дітей з інвалідністю.
Голова ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» Олександр Вознюк акцентував увагу присутніх на проблемах фізичної доступності: бар’єри у доступі до громадських та житлових споруд, бар’єри у пересуванні публічним простором, бар’єри у користуванні громадським транспортом, бар’єри в отриманні послуг. Спікер зазначив про необхідність дотримання принципу універсального дизайну та розкрив його зміст для присутніх. Також Олександр Вознюк наголосив на проблемних питаннях доступу людей з інвалідністю до судових установ зазначивши про архітектурну недоступність останніх та вказавши на відсутність побутових зручностей для осіб з інвалідністю в таких приміщеннях.
На першому етапі роботи експерти робочих груп зосередяться на досліджені основних проблемних питань за кожним із шести напрямів та шляхами їх вирішення. Наступний крок – затвердження плану дій та підготовка законопроектів, орієнтованих на її імплементацію. Перший проект стратегії буде представлено вже на початку березня.
Нагадаємо, що 4 лютого 2021 уряд затвердив склад міжвідомчої робочої групи з підготовки проекту Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні до складу якої ввійшли міністри, народні депутати, експерти та представники громадськості. Відповідне рішення було прийнято під час засідання Кабінету Міністрів України на виконання Указу Президента «Про забезпечення створення безбар’єрного простору в Україні» та в межах ініціативи першої леді України Олени Зеленської.

Прес-центр

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.