19 грудня 2022 року відбулось заключне засідання керівного комітету проєкту Ради Європи «Подальша підтримка розвитку соціальних прав людини в Україні». Захід мав на меті презентацію та обговорення досягнень співпраці проєкту з бенефіціарами та партнерами, а також підтвердження намірів до впровадження рекомендацій та продовження співпраці у сфері розвитку соціальних прав людини в Україні. У заході взяли участь близько 65 учасників та учасниць – представників та представниць уряду, органів державної влади, громадськості та наукової спільноти. Долучилися до них і представники ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів», в тому числі й Голова організації Олександр Вознюк.
Соціальні права є основними європейськими цінностями, закріпленими в низці зобов’язань, які взяли на себе держави-члени Ради Європи, включно з Україною. Повага до соціальних прав та підтримка їхньої реалізації є важливою умовою для досягнення стійкої демократії в Україні. Військова агресія російської федерації проти України не повинна мати наслідком зменшення обсягу захисту прав людини. Тому було зазначено, що Рада Європи продовжує впровадження проєкту у 2023 році. Учасники заходу радо сприйняли цю новину.
Також під час зустрічі були презентовані результати реалізації проєкту у 2022 році, звіт за результатами оцінки потреб соціальних прав в Україні в умовах війни, концепція Соціального кодексу України, а також результати моніторингу порушень соціальних прав та моніторингу імплементації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні.
Щодо концепції Соціального кодексу України виступив Олександр Вознюк. Так, спікер зазначив, що в Україні вже давно назріла потреба законодавчого реформування соціальної сфери, а в умовах воєнного стану необхідність соціальної підтримки населення постала ще більш гостро. На думку Голови організації, проєкт Соціального кодексу України має містити деталізовані алгоритми реалізації передбачених Конституцією України соціальних прав і гарантій людини та громадянина, зокрема на достатній життєвий рівень для себе і своєї сім’ї, а також механізми соціального захисту громадян, які потрапили у складні життєві обставини. Також, спікер вказав, що правове регулювання усіх видів відносин соціального захисту, які об’єктивно існують у сучасному суспільстві має набути ознак системності, впорядкованості, гармонійності, інтегрованості, доступності та консолідованості за змістом з урахуванням справедливого характеру наявних у державі ресурсів.
Зазначаємо, що це останнє засідання керівного комітету проєкту Ради Європи “Подальша підтримка розвитку соціальних прав людини в Україні” у 2022 році, але скоро буде 2023 рік, в якому на нас всіх чекає багато роботи. Адже права людини – це та тема, яка є актуальною в будь-який час та за будь-яких обставин.
Прес-центр