15 грудня 2021 року відбулась спільна онлайн-зустріч Радниці-уповноваженої Президента України з питань безбар’єрності Тетяни Ломакіної з представниками громадських організацій. В рамках заходу Радниця-уповноважена Президента України з питань безбар’єрності презентувала звіт щодо результатів спільної роботи за 2021 рік та окреслила плани діяльності на 2022 рік.
До зустрічі долучилися громадські організації, які брали участь у розробці Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року, Плану заходів з реалізації Нацстратегії та регіональних Планів, аби обговорити результати спільної роботи, підбити підсумки 2021 року та окреслити свої плани на наступний рік. Також керівники ГО винесли на розгляд зауваження та пропозиції щодо створення безбар’єрного простору в Україні.
Голова ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» Олександр Вознюк зазначив про необхідність включення людей з інвалідністю та представників громадських організацій людей з інвалідністю до процесів прийняття рішень на всіх рівнях: як на рівнях ОТГ, так і на рівні району, області та держави та розповів присутнім про результати дослідження з зазначеного питання, яке було проведено організацією за підтримки Програми ООН із відновлення та розбудови миру в Донецькій та Луганській областях. Згідно отриманих даних наразі не можна говорити про процес інтеграції та включення людей з інвалідністю до процесів прийняття владних рішень на достатньому рівні, на жаль, таке включення майже не забезпечене, а форми залучення, які наразі застосовуються є застарілими та неефективними.
Звернув увагу спікер і на питання недостатньої компетенції та обізнаності окремих представників владних повноважень щодо питань безбар’єрності та інклюзивності, що також було виявлено під час проведення дослідження. Олександр Вознюк зазначив, що на його думку доцільно запровадити іспити або тестування для чиновників всіх рівнів для того, щоб зрозуміти, що вони належним чином орієнтуються в зазначених питаннях.
Присутні обговорили результати спільної роботи за 4 напрямках: моніторинговому, нормативно-правовому, комунікативному і міжнародному і погодились, що в межах кожного є проблемні питання, які потребують вирішення.
Дякуємо команді Радниці-уповноваженої Президента України з питань безбар’єрності Тетяні Ломакіній за організацію та технічну підтримку заходу. Зазначаємо, що подібні заходи за участю ГО осіб з інвалідністю необхідні та допомагають обмінюватись досвідом та обговорювати напрямки за якими можлива подальша спільна робота.
Наразі перед державою та громадськістю стоїть нелегке завдання та переконані, що мета може бути досягнена за умови консолідації зусиль.
Прес-центр