09 червня 2017 року відбувся Звітно-виборний з’їзд адвокатів України, в якому взяли участь, в якості делегатів, адвокати та члени ВГОІ “Правозахисна спілка інвалідів” на чолі із головою організації, адвокатом, членом Ради адвокатів міста Києва Олександром Вознюком.
Звітно-виборний з’їзд адвокатів України відбувався в важкий час для адвокатури, через наполеглевий, але поступовий наступ на незалежну спільноту адвокатів, намагання різними політичними силами підпорядкувати адвокатуру державному апарату, постійні обшуки та арести адвокатів, яких в більшості випадків ототожнюють з їх клієнтами, яким гарантовано право на захист Конституцією України.
В цій атмосфері делегатам, адвокатам зі всієї України, необхідно було визначити напрямок розвитку адвокатури на наступні 5 років, а саме обрати голову Національної асоціації адвокатів України, його заступників, затвердити зміни до Статуту Національної асоціації адвокатів України, зміни до Правил адвокатської етики, та прийняти резолюції до до найвищих органів державного управління стосовно найважливищіх питань життя адвокатури.
За підсумками конструктивних дебатів та виснажлевого голосування Звітно-виборний з’їзд адвокатів України обрав пані Лідію Ізовітову Головою Національної асоціації адвокатів України, Ради адвокатів України, ухвалив зміни до статуту Національної асоціації адвокатів України, зміни до Положення про Раду адвокатів України, зміни до Положення про Вищу кваліфікаційно-дисциплінарну комісію адвокатури, затвердив зміни до Правил адвокатської етики, які прибрали зайву деталізацію правил та адаптували правила до міжнародних стандартів, зокрема, Міжнародної асоціації адвокатів (ІВА).
З’їзд адвокатів України ухвалив низку резолюцій, які стосуються реформування адвокатури та викликів незалежності професії.
Резолюція стосовно Безоплатно-правової допомоги закликає до незалежності системи від держави, скасування дискримінаційних конкурсів для адвокатів, визначення чітких критеріїв для надання Безоплатно-правової допомоги громадянам. Оплата адвокатів у системі Безоплатно-правової допомоги має бути збільшена. Як пропозиція прем’єр- міністру, передати адміністрування Безоплатно-правової допомоги радам адвокатам регіонів, що замінить бюджетні витрати на бюрократичну складову Безоплатно-правової допомоги.
Резолюція про зміни до закону про адвокатуру та адвокатську діяльність закликає зробити реформу прозорою та посилити адвокатське самоврядування, права та гарантії адвокатської діяльності. Резолюція також передбачає подання законопроекту про зміни до профільного закону від Національної асоціації адвокатів України.
Законопроект, яким пропонується скасувати стажування для працівників правоохоронних органів, з”їзд адвокатів закликає парламент не підтримати.
Крім того з’їзд звернувся до Президента України Петра Порошенка з приводу неприпустимості наступу на адвокатуру.
09 червня порядок денний Звітно-виборного з’їзду адвокатів України було повністю вичерпано, і з’їзд адвокатів оголошено закритим.
Прес-центр