Цифровізація медико-соціальної експертизи: нові можливості та виклики

Олександр Вознюк, голова ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» та член Громадської ради при Міністерстві соціальної політики України, взяв участь у нараді, присвяченій реформуванню медико-соціальної експертизи (МСЕК) та військово-лікарської експертизи (ВЛК), яка відбулася 30 січня 2025 року під головуванням  заступниці Керівника Офісу Президента України   Ірини Верещук.

У вступному слові пані Верещук окреслила ключові цілі наради та важливість обговорення цифрових рішень для підвищення ефективності роботи в цих сферах.

Першим питанням порядку денного стало обговорення стану забезпечення цифровізації закладів охорони здоров’я. Міністерство охорони здоров’я представило інформацію про впровадження комп’ютерної техніки та навчання персоналу для підвищення якості надання медичних послуг.

Далі обговорювалося проведення заходів щодо внесення змін до наказів Міністерства соціальної політики, що стосуються нових форм документів, які використовуються центрами надання адміністративних послуг. Це питання порушили представники Міністерства соціальної політики, акцентуючи на важливості спрощення процесів для громадян.

Серед інших важливих тем були питання електронної взаємодії між Пенсійним фондом України та єдиною інформаційною системою соціальної сфери.

Олександр Вознюк активно долучався до обговорення питання щодо запровадження цифрових рішень реформи ВЛК та МСЕК. На його думку, це зменшить корупційні  ризики та вплив людського фактора. 

«Для ефективного обміну даними між цифровими системами Міністерства оборони, Міністерства охорони здоров’я та Міністерства соціальної політики необхідно реалізувати кілька ключових кроків. Перш за все, потрібно створити єдину інтеграційну платформу, розробивши стандарт електронного документообігу та визначивши ключові набори даних, такі як медичні висновки, інформація про інвалідність та соціальні виплати. Важливо також впровадити інтероперабельність між існуючими системами цих відомств», – пояснив він.

Далі, на його думку, необхідна інтеграція з наявними цифровими системами, такими як електронна система охорони здоров’я E-health, Єдиний державний реєстр військовозобов’язаних і реєстр осіб з інвалідністю. Використання API дозволить автоматизувати обмін інформацією між реєстрами.

Не менш важливим аспектом є захист персональних даних. Тому слід вжити всіх необхідних для цього заходів та чітко визначити рівні доступу для різних відомств.

Олександр Вознюк підкреслив, що цифрові рішення можуть суттєво поліпшити прозорість та зменшити ризики зловживань.

Нарада також розглянула стан реалізації цифровізації ВЛК, включаючи електронне направлення на експертне оцінювання. Міністерство оборони та командування медичних сил Збройних Сил України надали інформацію про зміни, внесені до відповідних постанов.

Було обговорено також пропозиції щодо змін до Положення про діяльність медичної комісії МВС. Міністерство внутрішніх справ виступило з ініціативою щодо єдиного підходу під час лікування військовослужбовців, що включає виплати та направлення на медичний огляд для розв’язання питань надання лікувальних відпусток.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *